Connect with us

В Україні

Нові строки реєстрації податкових накладних

Опубліковано

Міністерство фінансів України надало роз’яснення щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК, складених за період 01-31 травня 2022 р.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12 травня 2022 р. № 2260-IX, який набрав чинності 27 травня 2022 р., зокрема внесено зміни до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України та доповнено підпунктом 69.1-1.

Читайте також: Податкова реформа: держава очікує на ваші податки та посилює контроль

Зазначеними змінами для платників податку на додану вартість, які мають можливість виконувати свої податкові обов’язки, встановлюються нові строки виконання тих податкових обов’язків, які за загальними правилами повинні були бути виконані у лютому – травні 2022 р., зокрема реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання податкової звітності, сплата податків і зборів.

Так, платники ПДВ зобов’язані до 15 липня 2022 р. зареєструвати в ЄРПН ПН/РК, складені за операціями з постачання товарів/послуг здійсненими протягом лютого-травня 2022 р.

Фінансова відповідальність буде застосовуватись до платників податків, які мали можливість, але не виконали у строки встановлені Законом № 2260 свої податкові обов’язки, строк виконання яких за загальними правилами припадав на податкові періоди лютий-травень 2022 р., а саме, за не реєстрацію до 15 липня 2022 р. податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або за не подання до 20 липня 2022 р. податкової звітності та/або за не сплату не пізніше 31 липня 2022 р. податків та зборів.

Читайте також: Спрощено фінмоніторинг покупців військових облігацій

Тобто Закон № 2260 звільнив від відповідальності платників податків, які мають можливість виконувати податкові обов’язки, якщо вони зареєструють зазначені податкові накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 р., до 20 липня 2022 р. подадуть відповідну податкову звітність та не пізніше 31 липня 2022 р. сплатять відповідні податки та збори.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.