Connect with us

Новини компаній

День народження та оновлення АПУ

29 листопада Асоціація правників України святкує свій 17-й День народження, презентуючи нове оформлення бренду.

Минув черговий етап історії АПУ – позаду вражаючий шлях, який ця правнича спільнота подолала разом зі своїми членами. Ключова перемога – єдність. Вона формувалась та міцніла упродовж всього часу. Це – тисячі представників юридичної професії. Вони різні, однак мають спільні мету, прагнення та принципи. Тільки тепер об’єднання міцно стоїть на ногах і рухається далі: разом із темпами навколишнього світу. Спільноту створено задля об’єднання колег юристів, які мають на меті стверджувати верховенство права. А це – наступний крок.

Асоціація має декілька векторів діяльності, які активно впроваджуються та розвиваються. Це – лідерство, експертність, законодавчі можливості, комунікація, ріст та розвиток як у межах спільноти, так і поза нею.

Тільки цього року було проведено 13 масштабних заходів, 156 комітетських засідань та 140 засідань відділень, направлено 38 комітетських звернення та висвітлено 9 публічних позицій.

“Як активний член та діючий Президент Асоціації можу зауважити, що за всі свої 17 років існування АПУ стала чи не найвизначнішою правничою спільнотою, яка об’єднує.  У далекому 2002 році Асоціація була створена задля об’єднання, поділених відстанню колег-юристів, які вирішила боротися за верховенство права в країні разом. Цю місію АПУ зуміла пронести крізь роки. Ми живемо нею сьогодні, житимемо і в майбутньому. Своїми діями ми несемо постійний потік змін, у якому немає місця зупинкам. Саме тому думка зробити ребрендинг є логічною та зрозумілою. У 17 років молоді люди вступають до університету, влаштовуються на роботу, приймають якісь важливі рішення, які визначають їхнє подальше майбутнє. Те ж саме можна сказати про Асоціацію правників України. Ми стали дорослішими, мудрішими та більш привабливими. Далі буде цікавіше”, – зазначає Президент Асоціації правників України Денис Бугай.

Новини компаній

Круглий стіл «Шляхи реформування кримінально-процесуального законодавства»

22 листопада в Запоріжжі відбувся круглий стіл з питань реформування кримінально-процесуального законодавства, організований Головою Запорізького відділення Асоціації адвокатів України, партнером ЮК «Майстро і Беженар», адвокатом Дмитро Майстро.

Співорганізатором заходу виступила Голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства, оперативно-розшукової діяльності Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, народний депутат України Юлія Яцик.

Круглий стіл зібрав понад 30 учасників, які щодня на практиці залучені в питання і процеси, безпосередньо пов’язані з кримінально-процесуальним законодавством. Серед них — прокурори, представники ДБР, СБУ, Регіонального центру з надання БВПД, адвокати, юристи та вчені.

Було обговорено цілий ряд актуальних питань:

 • Присяжні — потрібні вони, чи суспільство ще не готове до цього? Як боротися з тиском прокуратури і підкупом присяжних?
 • Чи існує реальна потреба в колегії суддів в нетяжких кримінальних справах?
 • Призначення ревізій.
 • Зловживання в частині оскарження дій суддів і слідчих.
 • Чи необхідно внесення в ЄРДР абсолютно всіх заяв, в тому числі від нездорових, або від зловживаючих можливостями осіб.
 • Контроль за обшуком слідчим суддею: досвід Польщі.
 • Підстави для проведення затримань.
 • Терміни затримання і необхідності конфіденційного побачення з адвокатом.
 • Баланс повноважень між прокурором і адвокатом.
 • Спірне питання по статусу потерпілого: згідно з ст.55, щоб особа почала вважатися потерпілою, від неї необхідна заява, і без неї вона такого статусу не має.
 • Доступ адвоката до ЄРДР.
 • Проведення обшуку на режимному об’єкті.
 • Відсутність механізму примусового відбору біологічних зразків.

За підсумками дискусії, всі пропозиції та зауваження, згенеровані учасниками круглого столу, були зафіксовані помічниками народного депутата Юлії Яцик і найближчим часом будуть передані до Парламенту для розгляду.

Практику проведення круглих столів за участю народного депутата Юлії Яцик і Глави Запорізького відділення ААУ Дмитра Майстро в майбутньому планується ввести на постійній основі для ефективної взаємодії фахівців регіону і представників законодавчої влади.

Відеосюжет про захід за посиланням.

Читати далі

Новини компаній

Чергова версія LEX – новаторські інструменти для правників

Інформаційно-правова платформа LEX щойно оновилася в новій версії 1.7.2, яка озброює користувачів додатковими можливостями й перевагами.

Зокрема, вдосконалене структурування документів дає змогу переходити до певної статті, частини статті чи пункту норми права без прокрутки, а просто натиснувши на кнопку «Зміст». Також з’явилася можливість візуально відстежувати зміни в документах за допомогою активованого функціоналу «Показати зміни». Редакції правових норм відрізняються кольором для кращого сприйняття та порівняння.

Активовано новаторську функцію «Пряме влучання» для найважливіших документів. Аби зекономити ще більше часу користувачі можуть знаходити найбільш запитувані документи, увівши в пошукове вікно абревіатуру чи коротку назву документа.

Приміром, у разі уведення фрази «закон про мову 2019» одразу відкриється не список знайдених  документів, а текст Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», після уведення «кпк» з’явиться текст Кримінального процесуального кодексу, «купап» – Кодекс України про адміністративні правопорушення, «касу» – Кодекс адміністративного судочинства України і т.д.

Якщо ж користувач збирався знайти якісь пов’язані документи, а не просто одразу відкрити текст відповідного кодексу чи закону, в нижньому правому куті є кнопка, яка виведе до повної пошукової видачі.

На цьому етапі деталізації структури нормативних актів у системі LEX з’явилася можливість переходу від процедур до норм, якими визначаються конкретні кроки вирішення юридичних проблем. Отже, можна не обмежуючись самою лише короткою інструкцією в певній процедурі, перейти до норми права і ознайомитися із пов’язаними документами – публікаціями, судовими рішеннями, коментарями і ін.

Кількість судових рішень, доступних користувачам вже зросла до 1 200 000 і, з урахуванням поточної інтенсивності їх опрацювання та завантаження, має подвоїтися до кінця поточного року. Це здебільшого постанови Верховного Суду, рішення судів касаційної інстанції, ухвалені до утворення ВС, рішення апеляційних судів останніх років, які містять важливі юридичні висновки та позиції для успішної юридичної практики.

Кількість доступних зразків процесуальних документів у системі сягнула 150-ти. Шаблони вже можна використовувати повністю в PDF чи фрагментарно в RTF, змінювати та компілювати для створення власних процесуальних документів.

Наступні вже внесені до системи 150 зразків позовів, відзивів, заперечень, клопотань, скарг і інших важливих для правника шаблонів в кримінальних, адміністративних та господарських справах будуть відкриті для доступу до кінця жовтня в рамках поточного оновлення системи LEX.

Читати далі

Новини компаній

Держгеокадастр презентував прототип Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) презентували прототип Національної інфраструктури геопросторових даних, який було створено на територію 12 кму Вінницькій області. Проект був представлений на міжнародній конференції «НІГД: на шляху до інформаційного суспільства».

Прототип являє собою єдину картографічну основу, на якій консолідовані як базові, так і профільні групи даних, зокрема, про координати, межі адміністративно-територіального устрою, гідрографічні об’єкти, населені пункти та вулично-дорожню мережу, промислові, сільськогосподарські та соціокультурні об’єкти, автомобільні дороги, залізниці, земельні ділянки на зазначеній території. Всі дані та їх поєднання доступні в режимі онлайн. Ознайомитися з прототипом можна за посиланням http://nsdi.land.gov.ua.

Прототип системи НІГД у перспективі буде розгорнутий на всю територію України. Для забезпечення ефективної координації цього процесу бенефіціар проекту – Держгеокадастр – утворив Координаційну раду. До цього органу увійшли представники міністерств та інших органів влади, що є утримувачами геопросторової інформації.

«Надзвичайно приємно, що у березні успішно завершиться проект зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних. У рамках цього проекту японська сторона відряджала фахівців даної сфери, забезпечувала обладнанням та проводила тренінги в Японії. Я сподіваюся, що наші знання та технології, передані Україні в ході цієї технічної співпраці, зроблять внесок у розширення та функціонування НІГД для всієї території України», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Й. В. Шікегі Сумі.

«Уряд сформував концепцію «цифрової економіки», щоб оптимізувати управління усіма ресурсами та процесами в державі. Створення НІГД формує інфраструктурне забезпечення для її практичної реалізації, – відзначив Максим Мартинюк, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. – Завдяки міжнародній підтримці, як фінансовій, так і експертній, ми розраховуємо розширити створений прототип на всю територію України».

На сьогодні в Україні відсутня нормативно-правова база для регулювання питання створення та функціонування Національної інфраструктури геопросторових даних. Держгеокадастр розробив законопроект про Національну інфраструктуру геопросторових даних в Україні, який вже знаходиться у Верховній Раді України. Забезпечення широкого та зручного доступу до інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки і державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних.

Створення інтероперабельної системи геопросторової інформації забезпечить можливість подальшої інтеграції України в світовий, та, зокрема, європейський економічний і інформаційний простір.

 Довідково

Проект технічної допомоги «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні» реалізується з вересня 2015 року. Донор проекту – Уряд Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Бенефіціар проекту – Держгеокадастр, реципієнт – ДП «Центр державного земельного кадастру». Виконавці – консалтингові компанії «Kokusai Kogyo Ltd», «PASCO Corporation». Бюджет проекту – 325 818 720 єн (приблизно 2,6 млн дол. США), термін реалізації 2,5 роки.

Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) – це найбільше у світі агентство двостороннього розвитку, що надає технічну підтримку, пільгові кредити та грантову допомогу в різних сферах діяльності. Проекти за підтримки JICA реалізуються в більш ніж 150 країнах світу.

У 2012 році представники землевпорядної служби України та JICA домовилися про реалізацію спільного проекту технічного співробітництва в рамках проекту з побудови Національної інфраструктури геопросторових даних на базі Державного земельного кадастру.

У листопаді 2014 року Україна отримала повідомлення від японських колег про схвалення заявки на отримання технічної допомоги. У вересні 2015 року розпочалася робота зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних на пілотній території.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.