Connect with us

Новини компаній

Круглий стіл «Шляхи реформування кримінально-процесуального законодавства»

22 листопада в Запоріжжі відбувся круглий стіл з питань реформування кримінально-процесуального законодавства, організований Головою Запорізького відділення Асоціації адвокатів України, партнером ЮК «Майстро і Беженар», адвокатом Дмитро Майстро.

Співорганізатором заходу виступила Голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства, оперативно-розшукової діяльності Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, народний депутат України Юлія Яцик.

Круглий стіл зібрав понад 30 учасників, які щодня на практиці залучені в питання і процеси, безпосередньо пов’язані з кримінально-процесуальним законодавством. Серед них — прокурори, представники ДБР, СБУ, Регіонального центру з надання БВПД, адвокати, юристи та вчені.

Було обговорено цілий ряд актуальних питань:

 • Присяжні — потрібні вони, чи суспільство ще не готове до цього? Як боротися з тиском прокуратури і підкупом присяжних?
 • Чи існує реальна потреба в колегії суддів в нетяжких кримінальних справах?
 • Призначення ревізій.
 • Зловживання в частині оскарження дій суддів і слідчих.
 • Чи необхідно внесення в ЄРДР абсолютно всіх заяв, в тому числі від нездорових, або від зловживаючих можливостями осіб.
 • Контроль за обшуком слідчим суддею: досвід Польщі.
 • Підстави для проведення затримань.
 • Терміни затримання і необхідності конфіденційного побачення з адвокатом.
 • Баланс повноважень між прокурором і адвокатом.
 • Спірне питання по статусу потерпілого: згідно з ст.55, щоб особа почала вважатися потерпілою, від неї необхідна заява, і без неї вона такого статусу не має.
 • Доступ адвоката до ЄРДР.
 • Проведення обшуку на режимному об’єкті.
 • Відсутність механізму примусового відбору біологічних зразків.

За підсумками дискусії, всі пропозиції та зауваження, згенеровані учасниками круглого столу, були зафіксовані помічниками народного депутата Юлії Яцик і найближчим часом будуть передані до Парламенту для розгляду.

Практику проведення круглих столів за участю народного депутата Юлії Яцик і Глави Запорізького відділення ААУ Дмитра Майстро в майбутньому планується ввести на постійній основі для ефективної взаємодії фахівців регіону і представників законодавчої влади.

Відеосюжет про захід за посиланням.

Новини компаній

Сто шаблонів договорів: типових і нетипових

У добірці зразків юридичних документів інформаційно-аналітичного ресурсу Lex з’явилася перша сотня шаблонів договорів, половину з яких склали найбільш запитувані типові договори про постачання комунальних послуг, енергії, тепла, води, газу до індивідуальних і колективних споживачів у багатоквартирних будинках і приватному секторі, включно з договорами про реструктуризацію заборгованості з їх оплати.

Значний блок складають популярні договори оренди торговельних місць, водних об’єктів, цілісних майнових комплексів, захисних споруд цивільного захисту, іншого нерухомого майна.

Серед шаблонів, які не мають затвердженої типової форми та стосуються в основному цивільних правовідносин, – договори про поділ чи виділ майна, довічне утримання чи утримання одного з подружжя, договори позик і позичок, іпотечні та спадкові й багато інших.

Всі зразки договорів «прив’язані» гіперлінками до норм права, якими визначається їхній зміст, що значно полегшує пошук потрібного шаблона. Приміром, у разі відкриття в системі Lex статті 100 Земельного кодексу, яка регламентує порядок встановлення земельного сервітуту, її частина 2 містить посилання на шаблон договору про встановлення такого сервітуту. Так само, відкривши статтю 722 Цивільного кодексу, побачимо посилання на шаблони договорів дарування з умовами і без.

Наступну сотню зразків договорів редакція Lex готує на кінець березня 2020 р.

Читати далі

Новини компаній

День народження та оновлення АПУ

29 листопада Асоціація правників України святкує свій 17-й День народження, презентуючи нове оформлення бренду.

Минув черговий етап історії АПУ – позаду вражаючий шлях, який ця правнича спільнота подолала разом зі своїми членами. Ключова перемога – єдність. Вона формувалась та міцніла упродовж всього часу. Це – тисячі представників юридичної професії. Вони різні, однак мають спільні мету, прагнення та принципи. Тільки тепер об’єднання міцно стоїть на ногах і рухається далі: разом із темпами навколишнього світу. Спільноту створено задля об’єднання колег юристів, які мають на меті стверджувати верховенство права. А це – наступний крок.

Асоціація має декілька векторів діяльності, які активно впроваджуються та розвиваються. Це – лідерство, експертність, законодавчі можливості, комунікація, ріст та розвиток як у межах спільноти, так і поза нею.

Тільки цього року було проведено 13 масштабних заходів, 156 комітетських засідань та 140 засідань відділень, направлено 38 комітетських звернення та висвітлено 9 публічних позицій.

“Як активний член та діючий Президент Асоціації можу зауважити, що за всі свої 17 років існування АПУ стала чи не найвизначнішою правничою спільнотою, яка об’єднує.  У далекому 2002 році Асоціація була створена задля об’єднання, поділених відстанню колег-юристів, які вирішила боротися за верховенство права в країні разом. Цю місію АПУ зуміла пронести крізь роки. Ми живемо нею сьогодні, житимемо і в майбутньому. Своїми діями ми несемо постійний потік змін, у якому немає місця зупинкам. Саме тому думка зробити ребрендинг є логічною та зрозумілою. У 17 років молоді люди вступають до університету, влаштовуються на роботу, приймають якісь важливі рішення, які визначають їхнє подальше майбутнє. Те ж саме можна сказати про Асоціацію правників України. Ми стали дорослішими, мудрішими та більш привабливими. Далі буде цікавіше”, – зазначає Президент Асоціації правників України Денис Бугай.

Читати далі

Новини компаній

Чергова версія LEX – новаторські інструменти для правників

Інформаційно-правова платформа LEX щойно оновилася в новій версії 1.7.2, яка озброює користувачів додатковими можливостями й перевагами.

Зокрема, вдосконалене структурування документів дає змогу переходити до певної статті, частини статті чи пункту норми права без прокрутки, а просто натиснувши на кнопку «Зміст». Також з’явилася можливість візуально відстежувати зміни в документах за допомогою активованого функціоналу «Показати зміни». Редакції правових норм відрізняються кольором для кращого сприйняття та порівняння.

Активовано новаторську функцію «Пряме влучання» для найважливіших документів. Аби зекономити ще більше часу користувачі можуть знаходити найбільш запитувані документи, увівши в пошукове вікно абревіатуру чи коротку назву документа.

Приміром, у разі уведення фрази «закон про мову 2019» одразу відкриється не список знайдених  документів, а текст Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», після уведення «кпк» з’явиться текст Кримінального процесуального кодексу, «купап» – Кодекс України про адміністративні правопорушення, «касу» – Кодекс адміністративного судочинства України і т.д.

Якщо ж користувач збирався знайти якісь пов’язані документи, а не просто одразу відкрити текст відповідного кодексу чи закону, в нижньому правому куті є кнопка, яка виведе до повної пошукової видачі.

На цьому етапі деталізації структури нормативних актів у системі LEX з’явилася можливість переходу від процедур до норм, якими визначаються конкретні кроки вирішення юридичних проблем. Отже, можна не обмежуючись самою лише короткою інструкцією в певній процедурі, перейти до норми права і ознайомитися із пов’язаними документами – публікаціями, судовими рішеннями, коментарями і ін.

Кількість судових рішень, доступних користувачам вже зросла до 1 200 000 і, з урахуванням поточної інтенсивності їх опрацювання та завантаження, має подвоїтися до кінця поточного року. Це здебільшого постанови Верховного Суду, рішення судів касаційної інстанції, ухвалені до утворення ВС, рішення апеляційних судів останніх років, які містять важливі юридичні висновки та позиції для успішної юридичної практики.

Кількість доступних зразків процесуальних документів у системі сягнула 150-ти. Шаблони вже можна використовувати повністю в PDF чи фрагментарно в RTF, змінювати та компілювати для створення власних процесуальних документів.

Наступні вже внесені до системи 150 зразків позовів, відзивів, заперечень, клопотань, скарг і інших важливих для правника шаблонів в кримінальних, адміністративних та господарських справах будуть відкриті для доступу до кінця жовтня в рамках поточного оновлення системи LEX.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.