Connect with us

Новини компаній

Нотаріат під час воєнного стану

Опубліковано

З нагоди Дня нотаріату на аналітично-правовій платформі Lex оновлено пакет Lex.Нотаріус, до якого увійшли нормативні та директивні матеріали щодо нотаріальної діяльності, ухвалені в період воєнного стану.

Першим таким документом була постанова КМУ «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 164, якою було визначено алгоритм дій нотаріуса у разі виникнення загрози неправомірного вилучення чи втрати спеціальних бланків нотаріальних документів, які не були витрачені, печатки приватного або державного нотаріуса, особливості посвідчення договорів, довіреностей і інших правочинів.

Постановою КМУ від 19 квітня 2022 р. № 480 було внесено змін до ключових постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів в умовах воєнного стану. Зокрема, встановлено заборони посвідчення певних видів договорів та засвідчення справжності підписів на них і деяких інших документах, унормовано питання створення і функціонування Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

На підставі цих і інших нормативних актів Нотаріальною палатою України було розроблено низку невідкладних рекомендації щодо:

Ці й інші матеріали для успішної роботи нотаріусів у часи воєнного стану, а також зразки нотаріальних документів та тематично підібрані правові позиції Верховного суду – в оновленому пакеті Lex.Нотаріус

Щиро вітаємо вас із професійним святом, шановні нотаріуси! Зичимо вам і нам усім якнайскорішої Перемоги над загарбниками й повернення до мирної творчої праці!

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.