Connect with us

В Україні

Новий спосіб перевірити небанківську установу на наявність фінансової ліцензії

Національний банк України «запустив» пошукову систему «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)»

Користувачі можуть самостійно завантажувати інформацію про видані НФУ генеральні ліцензії на здійснення валютних операції та перевіряти їх чинність та робити витяги.

Перевірити ліцензію в системі можна за:

  • найменуванням небанківської фінансової установи;
  • кодом ЄДРПОУ;
  • датою та номером виданої генеральної ліцензії НФУ на здійснення валютних операцій
  • видом валютної операції.

Систему розроблена згідно з вимогами Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам, національному оператору поштового зв’язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління НБУ від 21 грудня 2017 р. № 137 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Незабаром її буде розширено можливостями пошуку виданих ліцензій на переказ коштів у національній валюті без відкриття банківського рахунку та на здійснення інкасації банків.

В Україні

Україна підписала Угоду про вантажні перевезення з ЄС

Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, яка скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Читайте також: Тарифи на залізничні вантажоперевезення підвищено на 70%

Угодою також передбачено заходи зі спрощення визнання водійських документів. Тепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін Угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації. Угода тимчасово набрала чинності, а на постійній основі вона запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

Читати далі

В Україні

Питаннями внутрішньо переміщених осіб займатиметься новий Уповноважений

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо запровадження посади Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: 99 млн доларів спрямовано на допомогу внутрішньо переміщеним особам

«Уповноважений матиме статус заступника Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та координуватиме формування і реалізацію державної політики щодо внутрішнього переміщення. Найближчим часом відбудеться призначення Уповноваженого», – прокоментували у Мінреінтеграції.

Читати далі

В Україні

Інформація про вступну кампанію – 2022 доступна онлайн

Міністерство освіти і науки інформує, що тепер основні дати вступної кампанії для обраної траєкторії вступу, контакти служби підтримки чи відеоінструкції з реєстрації електронних кабінетів можна знайти у чат-боті «ОсвітаВсім».

Зокрема у застосунку можна знайти не лише актуальні дати вступу до закладів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, а й для всіх категорій:

Читайте також: Освітяни надаватимуть першу психологічну допомогу

1) вступ до закладів фахової передвищої освіти на основі 9-тьох класів;

2) вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти на основі 11-тьох класів;

3) вступ до закладів вищої освіти на основі фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра;

4) вступ до магістратури на основі бакалавра, спеціаліста, магістра.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.