Connect with us

В Україні

Українці вважають боротьбу з корупцією неефективною

Абсолютна більшість населення (80%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неефективною. Такі дані загальнонаціонального дослідження, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, оприлюднила на прес-конференції в Києві директор фонду Ірина Бекешкіна.

За її словами, 46,1% респондентів вважають боротьбу з корупцією в Україні «повністю провальною», 33,5% — «переважно неуспішною, але є й певні успіхи». Лише 2,5% опитаних вважають, що ця боротьба є «цілком успішною». При цьому, зазначила І. Бекешкіна, успішність у боротьбі з корупцією вбачають майже 15% опитаних, зокрема, 2,5% називають цю боротьбу цілковито успішною, а 12,2% — «переважно успішною, але є ще чимало невирішених проблем». Не змогли відповісти 5,7%. За даними опитування, в якому можна було обирати кілька варіантів відповіді, 35,3% вважають, що в Україні практично ніхто активно не бореться з корупцією.

Учасники дослідження серед активних борців з корупцією називають засоби масової інформації та журналістів (25,6%), Національне антикорупційне бюро України (23,9%), антикорупційні громадські організації (20,6%), саме населення (12,2%), країни Заходу (10,9%). «До НАБУ, принаймні, загальна певна довіра є, і вона вища ніж до Національного агентства із запобігання корупції (8,9%), вища ніж до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (9,7%)… Власне, я думаю, що саме через це корупційна система веде з ними дуже активну боротьбу, що ми спостерігали наприкінці минулого року», — наголосила І. Бекешкіна.

Водночас опитані майже зовсім не бачать борцями з корупцією такі державні інституції, як Генеральна прокуратура (5,1%), СБУ (6%), поліція (3,1%), суди (2,1%), Президент України (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (0,8%), органи влади на місцях (1,9%).

Бекешкіна назвала досить цікавим те, що на запитання, чи слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією посадових осіб використовувати метод провокування хабара (коли замасковані агенти пропонують хабар службовцю) більшість респондентів (54,3%) відповіли ствердно, не згодні з цим 25,7%, 20% не змогли відповісти. Дослідження проводилося 15 – 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Україна підписала Угоду про вантажні перевезення з ЄС

Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, яка скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Читайте також: Тарифи на залізничні вантажоперевезення підвищено на 70%

Угодою також передбачено заходи зі спрощення визнання водійських документів. Тепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін Угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації. Угода тимчасово набрала чинності, а на постійній основі вона запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

Читати далі

В Україні

Питаннями внутрішньо переміщених осіб займатиметься новий Уповноважений

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо запровадження посади Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: 99 млн доларів спрямовано на допомогу внутрішньо переміщеним особам

«Уповноважений матиме статус заступника Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та координуватиме формування і реалізацію державної політики щодо внутрішнього переміщення. Найближчим часом відбудеться призначення Уповноваженого», – прокоментували у Мінреінтеграції.

Читати далі

В Україні

Інформація про вступну кампанію – 2022 доступна онлайн

Міністерство освіти і науки інформує, що тепер основні дати вступної кампанії для обраної траєкторії вступу, контакти служби підтримки чи відеоінструкції з реєстрації електронних кабінетів можна знайти у чат-боті «ОсвітаВсім».

Зокрема у застосунку можна знайти не лише актуальні дати вступу до закладів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, а й для всіх категорій:

Читайте також: Освітяни надаватимуть першу психологічну допомогу

1) вступ до закладів фахової передвищої освіти на основі 9-тьох класів;

2) вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти на основі 11-тьох класів;

3) вступ до закладів вищої освіти на основі фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра;

4) вступ до магістратури на основі бакалавра, спеціаліста, магістра.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.