Connect with us

В Україні

Обвинувальний акт стосовно харківського судді направлено до суду

Опубліковано

Детективи НАБУ завершили досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом висловлення прохання надати та прийняти пропозицію отримати неправомірну вигоду в розмірі 75 тисяч гривень суддею Дзержинського районного суду Харкова.

Тридцятого січня обвинувальний акт стосовно цієї особи скеровано до Чутівського районного суду Полтавської області для розгляду по суті. Служитель Феміди обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України ( «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище»). За даними слідства, суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у вигляді відсотка від суми позову в цивільній справі, що знаходилася в нього на розгляді, за винесення швидкого та законного рішення на користь однієї зі сторін у справі.

Розслідуванням кримінального провадження за цим епізодом з березня 2015 року займались слідчі в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України, однак складу злочину в діях судді не знайшли і провадження закрили. Проте, завдяки зусиллям детективів Національного бюро та прокурорів САП, розслідування у жовтні 2016 року у провадженні відновили та після проведення низки експертиз, 30 травня 2017 року служителю Феміди повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

Додамо, що підозрюваний суддя водночас є обвинуваченим ще в одному кримінальному провадженні, яке розслідували детективи НАБУ. Наразі справа про отримання ним неправомірної вигоди в розмірі 800 доларів слухається в Полтавському районному суді Полтавської області.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.