Connect with us

В Україні

Партнерство для ефективного управління: другий етап

У Брюсселі стартував другий етап спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Партнерство для ефективного управління» для країн «Східного партнерства».

Про це повідомила прес­служба РЄ. «Європейський Союз і Рада Європи продовжують програму «Партнерство для ефективного управління», щоб сприяти зміцненню прав людини, демократії та верховенства закону у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні», — йдеться в повідомленні.

На другому етапі програми в Україні основна увага буде приділена посиленню заходів по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Бюджет цього етапу становить 17,5 млн євро на період із 2019 по 2021 роки. ЄС надасть 80% фінансування, а Рада Європи здійснить відповідні заходи і профінансує решту 20%.

Програма спрямована на допомогу країнам «Східного партнерства» наблизитися до європейських стандартів у галузі прав людини, демократії та верховенства закону. Нагадаємо, перший етап програми, який включав 50 різних ініціатив, проходив із 2015 по 2018 роки.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Які предмети здаватимуть під час державної підсумкової атестації?

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Проектом запропоновано визначити перелік предметів, з яких в 2020/2021 навчальному році буде проводитися державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття:

 • початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);
 • базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);
 • повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

Також пропонується встановити, що в 2020/2021 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 12 жовтня 2020 р. з темою повідомлення «Громадське обговорення» на електронну адресу b_kudrenko@mon.gov.ua.

Читати далі

В Україні

Туроператорів і турагентів внесуть до Єдиного туристичного реєстру

Міністерство культури та інформаційної політики презентувало основні тези законопроекту, який передбачає системне оновлення застарілого закону «Про туризм».

Проект, зокрема, передбачає:

 • створення Єдиного туристичного реєстру – електронної бази туроператорів, турагентів, засобів розміщення та фахівців туристичного супроводу;
 • запровадження сучасної термінології відповідно до стандартів UNWTO (Всесвітньої туристичної організації);
 • визначення розвитку внутрішнього та в’їзного туризму пріоритетними напрямами державної політики;
 • визначення обов’язкових умов договору на туристичне обслуговування та розмежування відповідальності турагентів та туроператорів;
 • закладення механізмів створення цільових туристичних фондів;
 • запровадження обов’язкового страхування туристів на повернення в Україну тощо.

Читати далі

В Україні

МОН пропонує визначитися із завданнями вищої освіти

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

Стратегія визначатиме місце вищої освіти у суспільстві й економіці країни через формулювання місії та візії, основні стратегічні й операційні цілі та завдання щодо їх досягнення, механізми реалізації та моніторингу,  очікувані результати та способи їх вимірювання.

Відповідно до Стратегії місія вищої освіти – забезпечення сталого інноваційного розвитку України через підготовку висококваліфікованих фахівців, створення та поширення знань, формування інтелектуального, соціального та духовного капіталу суспільства, готового до викликів майбутнього.

Стратегія визначає такі стратегічні цілі:

 • покращення системи управління освітою і забезпечення автономії ЗВО;
 • забезпечення збалансованості ринку праці фахівців з вищою освітою;
 • забезпечення якості і доступності вищої освіти для різних верств населення;
 • інтеграція науки, освіти та бізнесу для забезпечення економічного зростання країни;
 • розвиток кадрового потенціалу ЗВО;
 • розвиток системи безперервної освіти та навчання протягом життя;
 • інтеграція у європейський і світовий освітній простір з урахуванням національних інтересів.

Головним результатом реалізації Стратегії має бути створення сучасної ефективної системи освіти, яка дозволяє забезпечити кадровий і науково-технічний супровід розвитку національної економіки, задовольняє потреби суспільства, посідає гідне місце у світі, є конкурентоспроможною на внутрішньому та світовому ринках освітніх послуг.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються до 25 жовтня 2020 р. на електронну пошту vrublevska@mon.gov.ua.

Читати далі

В тренді

Telegram