В Україні
Перевірку продавців можуть ініціювати покупці
Опубліковано
3 місяці томуon

Державна фіскальна служба України повідомляє, що покупці товарів і споживачі послуг можуть самостійно ініціювати перевірку продавця.
Відповідно, на порталі ДФС у відкритій частині Електронного кабінету запроваджено сервіс перегляду чеків, про який ми вже писали.
Через такий сервіс усі споживачі можуть оперативно перевірити дотримання або недотримання суб’єктом господарювання – торговельною організацією вимог чинного законодавства, про що свідчить наявність чи відсутність електронної копії отриманого фіскального чека у базах даних ДФС.
Так, якщо споживач/покупець після такої самостійної перевірки виявить відсутність чека на сторінці сервісу, то може звернутися до головних управлінь ДФС в областях та місті Києві, після чого контролюючий орган проведе фактичні перевірки суб’єктів господарювання.
За результатами перевірки можуть бути встановлені порушення: невидача фіскальних чеків, відсутність на товарах марок акцизного збору, порушення порядку обліку товарних запасів чи програмування РРО тощо.
Окрім цього, ДФС повідомляє про початок контролю за дотриманням вимог законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів з використанням Системи збору і збереження даних реєстраторів розрахункових операцій (СЗЗД РРО), до якої в електронному вигляді надходить інформація від РРО про усі проведені розрахункові операції.
Така інформація порівнюватиметься із обсягами задекларованих зобов’язань по ПДВ, акцизному податку тощо, та в результаті встановлюватимуться ризики можливого заниження задекларованих податкових зобов’язань та несплати податків.
Вам може сподобатися
До 7 років тюрми за контрабанду агрохімікати, що вбивають бджіл
Суднобудування можуть звільнити від податків
Підприємці самі можуть перевірити наскільки вони ризикові
Е-кабінет для громадян – оновлення податкового сервісу
ДФС презентує «гарячу лінію» цінової інформації по ввезених авто
Практична дискусія «Коригування митної вартості»
В Україні
НБУ занепокоєний рішенням Верховного Суду по «Златобанку»
Опубліковано
2 дні томуon
18.02.2019
Національний Банк України прокоментував рішення Верховного Суду від 5 лютого, яким визнано неправомірним рішення регулятора про віднесення ПАТ «Златобанк» до категорії неплатоспроможних суб’єктів.
Окрім скасування рішень, судом зобов’язано Нацбанк надати «Златобанку» строк на проведення дій з фінансового оздоровлення банку після проведення заходів з його ліквідації, хоча механізму відновлення діяльності ліквідованого банку законодавством не передбачено.
НБУ висловило позицію, що натомість законами та іншими правовими актами України передбачено чітку процедуру створення, регулювання діяльності та ліквідації банку, яку регулятором було дотримано.
Нацбанк переконаний, що скасування його рішення жодним чином не відновить, а ні платоспроможність «Злотобанка», а ні довіру клієнтів.
Також в НБУ важають, що судом породжується правова невизначеність, яка нівелює дію законів, а це в свою чергу призводить до порушення прав вкладників і кредиторів, які вже не матимуть змоги отримати свої кошти в ході ліквідаційної процедури банку, як це передбачено законодавством.
Наразі Національний банк очікує повного тексту рішення Великої Палати Верховного Суду.

Сорок дев’ять депутатів Верховної Ради оскаржили в Конституційному Суді закон, який зобов’язує УПЦ Московського патріархату вказати у своїй назві приналежність до Росії.
Про це йдеться на сайті КСУ. На думку заявників, закон суперечить цілій низці статей Конституції, в тому числі статті 35 про свободу віросповідання. Крім того, в клопотанні йдеться про порушення регламенту під час прийняття цього закону і внесення в текст закону поправок, яких не виносили на голосування. Депутати, більшість з яких представляють Опозиційний блок, просять відкрити конституційне провадження і надати йому пріоритет.
Нагадаємо, 20 грудня Рада прийняла закон № 5309, згідно з яким релігійна організація, керівний центр якої розташовано на території держави-агресора, зобов’язана вказати це в своїй назві.
У прийнятому Радою та підписаному днями Президентом законі також ідеться, що входження релігійної організації до складу іншої організації визначається їхніми статутами. У статуті УПЦ МП сказано, що вона поєднана з помісними православними церквами РПЦ і в своєму управлінні керується постановами собору РПЦ від 1990 року, коли замість українського екзархату РПЦ було створено УПЦ МП.
Джерело: Юридичний вісник України
В Україні
Вибоїни на дорогах — Верховний Cуд став на сторону водіїв
Опубліковано
2 тижні томуon
06.02.2019
Як передає Autonews.ua, власник Renault Lodgy домігся від Переяслав-Хмельницької міськради виплати 38,4 тисячі гривень за пошкоджений автомобіль.
Чоловікові вдалося переконати Верховний Cуд у тому, що через вибоїни на автодорозі в його машині розбився диск, пошкоджені ходова та рульова тяга. За словами експертів, автомобілісти можуть боротися з поганим станом доріг шляхом збільшення кількості позовів і виграних справ по компенсації матеріального збитку.
«На автодорогах, віднесених до категорії міжнародних шляхів або шляхів міжобласного сполучення, глибина вибоїн не повинна перевищувати чотирьох сантиметрів, – пояснює адвокат Марина Сидоренко. — Відразу після ДТП потрібно викликати дорожню поліцію та співробітників комунальної служби, провести відео- і фотофіксацію. Потім за наявності довідки з поліції, позову, копії адмінпротоколу та акту, які були складені комунальними службами, висновку про вартість ремонту й акту огляду транспортного засобу, копії про оплату ремонту та висновку експертів можна звертатися до суду. Правда, вину дорожніх служб довести непросто, але цілком реально», — переконана М. Сидоренко.
Джерело: Юридичний вісник України
Календар юриста

До 7 років тюрми за контрабанду агрохімікати, що вбивають бджіл

На оскарження рішення про відмову в акредитації організації колективного управління – всього 5 днів

Продаж посади військового комісара та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 19 лютого 2019 р.

50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг шахтарям

Суднобудування можуть звільнити від податків
В тренді
- Події5 днів тому
Вся «суддівська кров» з одного джерела
- Законодавство3 дні тому
Е-кабінет для громадян – оновлення податкового сервісу
- Законодавство6 днів тому
Службовці цивільного захисту отримають статус учасників бойових дій
- Законодавство4 дні тому
ДФС презентує «гарячу лінію» цінової інформації по ввезених авто
- Законодавство7 днів тому
Як мають обслуговувати внутрішні систем електропостачання в будинках?
- Законодавство4 дні тому
Міжшкільні ресурсні центри розроблятимуть освітні траєкторії
- Події7 днів тому
Круглий стіл «Виїзд дітей за кордон без згоди одного з батьків»
- Події7 днів тому
ІІІ турнір з боулінгу між адвокатами!