Connect with us

В Україні

Скільки українців із судимістю можуть приєднатися до ЗСУ?

Опубліковано

Як заявляють у Мін’юсті, тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання приєднатися до лав Збройних сил України.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, наразі щонайменше 50 тисяч осіб через погашену судимість не перебувають на обліку в ТЦК і СП. «Такі громадяни, як це не дивно, чомусь не підлягають військовому обліку. А йдеться про десятки тисяч (щонайменше 50 тисяч) громадян, які якимось чином уникають мобілізації, не підпадають під радари ТЦК, через те, що вони колись вчинили злочин. На перших етапах війни відбулося помилування більше ніж 300-т засуджених, які пізніше приєдналися до лав Збройних Сил», – сказав міністр.

Читайте також: Покращити умови утримання українських військовополонених вимагає Верховна Рада

Малюська вказав і на ризики, які несуть засуджені у випадку їхньої мобілізації. Для цього в Міністерстві юстиції, як зазначив міністр, готові проводити аналіз і ділитися його результатом з ТЦК та судами, однак для мобілізації осіб із судимістю і тих, хто й досі відбуває покарання, необхідні зміни в законодавстві. «Справа в тому, що в нас є ціла система аналізу ризиків наших клієнтів, тих, хто перебуває у в’язниці або поза нею. І вона дозволяє досить ефективно передбачати, наскільки суспільно небезпечною є та чи інша особа. Ризик – того, наскільки особа ризикована, є й ми згодні і будемо ділитися із ТЦК та з судами. Річ у тому, що чинне законодавство не передбачає, що, наприклад, ТЦК прийде і скаже: «О, ти корупціонер, виходь на волю, ми тебе забираємо». Ні. Стосовно тих, хто перебуває у в’язниці, просимо депутатів підтримати ініціативу, щоб це був складніший механізм, де були б задіяні і суд, і прокурор, і ми дали свою оцінку, чи можна таку людину відпустити на вимогу ТЦК, щоб вона йшла воювати», – сказав очільник Мін’юсту.

Читайте також: Засуджені не працюватимуть на територіях бойових дій

Малюська переконаний, що особи із судимістю можуть бути залучені не лише до бойових дій, а й до іншої роботи, необхідної у ЗСУ, це залежить від того, за якою статтею засуджена людина.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.