Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Платити податки будемо онлайн?

Опубліковано

on

Мінфін розробляє мобільний додаток для сплати податків. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк на зустрічі з бізнесом.

Ця ініціатива впроваджується в рамках проекту «Податки Просто». «Автоматизація процесів в сфері оподаткування і переведення адмінпослуг в онлайн — це усунення корупційних схем і повна трансформація роботи ДФС. Частина з них реалізується в рамках проекту «Податки Просто», — сказав міністр.

У рамках вказаного проекту планується вдосконалити електронний кабінет платника податків, зокрема збільшити кількість адмінпослуг в онлайн.

Розглядається, зокрема, можливість подання (одержання) в електронному вигляді: заяви щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування та зміна групи єдиного податку; акта-звірки взаєморозрахунків з бюджету; запиту про отримання виписки з реєстру платників єдиного податку та виписки з реєстру платників єдиного податку; статистичної звітності; звітності відповідно до закону про соціальний захист інвалідів. Також передбачається можливість ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

В Україні

«Повісити на Хрещатику з десяток суддів». Лист голови РСУ

Опубліковано

on

От

Голова Ради суддів України Олег Ткачук звернувся до Верховної Ради України з відкритим листом, яким закликав забезпечити незалежність судової влади, що є гарантією верховенства права та справедливого судового розгляду.

До Ради суддів надходять листи, в яких судді повідомляють про тиск та втручання у їхню діяльність – зазначив голова РСУ. Зокрема до Ради суддів України звернулася суддя Рівненського окружного адміністративного суду Наталія Василівна Друзенко про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, така ж заява надійшла Вікторії Вікторівни Сівакової – судді Господарського суду міста Києва. Було вчинено напад на суддю Господарського суду Чернівецької області Олександра Сергійовича Тинка, якому заподіяно тілесні ушкодження.

У листі до ВРУ наголошується, що незалежність суддів не є привілеєм, який надається для задоволення власних потреб, а є засобом забезпечення верховенства права. Законодавча влада повинна надати суддям, яким погрожують та втручаються у їхню діяльність, дієвий захист у таких випадках.

Рада суддів України працюватиме над тим, щоб незалежність суддів, підтримувана прагненням людей до справедливого і чесного правосуддя, мала повагу з боку як представників законодавчої чи виконавчої влади, так і з боку приватних осіб.

Голова Ради суддів закликав керівництво Верховної Ради України до своєчасного реагування на виступи народних депутатів, в яких останні дозволяють собі дискредитацію судової влади та заклики до розправи над суддями.

Приводом для звернення став виступ народного депутата України Андрія Лозового, який в ході пленарного засідання Верховної Ради України 18 травня 2018 р. заявив про те, що усі судді в нашій державі нечесні і недобросовісні, в образливій формі висловив оцінку діяльності судді у певній справі, ствердивши, що суддя «по беспрєдєлу за гроші» готується прийняти незаконне рішення, та закінчив свій виступ пропозицією «повісити на Хрещатику з десяток суддів самих корумпованих, самих одіозних, щоб іншим неповадно було, щоб суди працювали на людей, а не на свої кишені».

Читати далі

В Україні

Савченко судитиметься з Верховною Радою

Опубліковано

on

Надія Савченко позивається до парламенту з вимогою визнати незаконним рішення про надання згоди на притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

Як повідомляється на сайті політичної партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», адвокат Костянтин Глоба подав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду адміністративний позов «про визнання протиправною бездіяльність суб’єкта владних повноважень та визнання протиправним та скасування рішень».

Як повідомляв ЮВУ, Савченко і керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан, затриманий на лінії розмежування з арсеналом зброї, підозрюються в підготовці терактів та держперевороту. За даними слідства, Савченко і Рубан планували обстріляти будинки в урядовому кварталі Києва та вбити керівництво держави, а вночі захопити будівлю Верховної Ради. Савченко інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених сімома статтями Кримінального кодексу України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Рада відправила у відставку міністра фінансів

Опубліковано

on

Верховна Рада України відправила у відставку міністра фінансів України Олександра Данилюка.

Відповідний проект постанови підтримали 254 депутати.

Нагадаємо, що 6 червня комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував парламенту підтримати проект постанови щодо звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Процедуру звільнення міністра фінансів депутати розглянули в скороченому порядку. Сам Олександр Данилюк під час виступу зазначив, що однією з причин його відставки є відсутність реформ у Державній фіскальній службі і те, що посада очільника ДФС є політичною й стала предметом торгу політиків. Подібна ситуація, на його думку, характерна для багатьох міністерств та служб в уряді.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді