Податкова амністія вимагає тиші, а не хайпу - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Податкова амністія вимагає тиші, а не хайпу

Дата публікації:

Тема податкової амністії, особливо після її старту 1 вересня, набула ще більшого розголосу в парламенті, соцмережах, ЗМІ, суспільстві. Та попри заклики батьків цієї ідеї, сама статистика декларування не надихає й не говорить про успіх. За перший тиждень усього декілька десятків українців вирішили дослухатися до пропозицій влади. Хоча відомо, що наші співвітчизники традиційно не поспішають робити щось незвичне, а тут ще й декларувати власні статки. Може, в останню мить з’явиться натовп охочих це зробити, бо, кажуть у владі, це буде перша й остання можливість безкарної легалізації доходів.

Читайте також: «Податкова амністія»: НБУ приймає скарги на банки

Ідеологи амністії капіталів сподіваються, що в результаті це дасть можливість радикально покращити фінансовий стан держави, адже, як відомо, у розвинених країнах основний внесок до бюджету роблять не юридичні, а саме фізичні особи. І саме вони є головними донорами бюджету — в межах не менше двох третин його обсягу. Водночас для нашої країни такий фінансовий експеримент є досить показовим, хоча й дещо ризикованим. Після завершення кампанії з декларування можновладці вважатимуть, що всі громадяни, які не амністували «тіньові» кошти, їх і не мають. А отже, при здійсненні витрат, непідтверджених офіційними доходами, до таких громадян у податковій виникнуть приводи з перевірки. Із непідтверджених доходом коштів спишуть податковий збір за повноцінною ставкою, а не за зниженою, яка передбачена на період амністії.

В Кабміні вже навіть розробляють відповідний законопроект «про податок на витрати».

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Стартувала «податкова амністія»

У межах амністії, тобто в цьому році, можна декларувати валютні цінності, в тому числі в гривні та інвалютах, як розміщені на банківських рахунках, так і готівку. В останньому випадку готівку необхідно покласти на спеціальний банківський рахунок, а пізніше ці гроші можна буде знову зняти. В цей період треба показати й інші валютні цінності, включаючи право грошової вимоги (депозити, кредитні кошти, видані третім особам за договором). До «декларувальної маси» можна віднести велику кількість речей. Проте не будемо входити в технологію амністії капіталів, вона чітко визначена законом. Хоча, як кажуть, саме в конкретних питаннях міститься весь декларувальний «цимус». Адже рухоме майно, дорогоцінні метали й вироби, предмети мистецтва та антикваріату, ювелірні вироби й нерухоме майно складають чималу масу декларування статків українців. Загалом же варто погодитися з твердженням класичних економістів, що податки мають сплачувати всі громадяни. Що, до речі, й записано в нашому Основному Законі (стаття 67), де вказується, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку й розмірах, встановлених законом. А всі громадяни щорічно мають подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Із повним списком найменувань «декларованої маси» можна ознайомитися на сайті Міністерства фінансів. При цьому Мінфін встановив і неоподатковуваний мінімум коштів, рухомого та нерухомого майна — фінансові активи сумарною вартістю до 400 тисяч гривень, один особистий автомобіль, призначений для перевезення щонайменше 10 осіб, з об’ємом двигуна не більше 3 тис. куб. см або вартістю 375 мінімальних зарплати, що зараз дорівнює 2,225 млн грн, або мотоцикл з двигуном до 800 тис. куб. см; одну або кілька квартир загальною площею до 120 кв. м; один або кілька житлових будинків до 240 кв. м (або недобудовані будинки такою ж площею при наявності права власності на земельну ділянку); нежитлові некомерційні будівлі загальною площею до 60 кв. м (в т. ч. недобудовані); земельні ділянки в межах норм безоплатної передачі (ст. 121 Земельного кодексу).

Читайте також: «Податкова амністія»: в декларації не зазначається інформація про джерела коштів

У майбутньому влада планує впровадити нову систему відстеження сплати податків, так звані методи непрямого податкового контролю — тобто перевірки витрат, а не доходів громадян, а в разі виявлення невідповідностей вимагати джерело походження коштів, що витрачаються, про що ми побіжно говорили вище. І якщо таких доказів не виявиться, то влада застосує до непідтвердженої суми витрат податок на доходи фізосіб (ПДФО — 18%).

Такими є попередні умови новації. Згідно з ними документ про непрямі способи контролю має бути внесений у Верховну Раду до березня 2022 року. Очікується, що його норми повинні набрати чинності одразу по завершенні амністії. Тоді й почнеться «тихе» життя для бюджету, адже великі гроші вимагають саме тиші, а не хайпу, з яким податкова амністія ввійшла в наше повсякденне життя.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Опубліковано

on

От

Тепер на порталі «Дія» можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме 365 днів. Для цього потрібен буде лише електронний підпис.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 будуть обов’язковими, але не для всіх

«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу «Дія», дивіться у відео.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, ЄС та Україна взаємно визнали цифрові сертифікати COVID-19.

Читати далі

В Україні

SELFIE поширять на всю середню та професійну освіту

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти і науки інформує, що онлайн-інструмент SELFIE масштабують на всю систему загальної середньої та професійної освіти.

«Нині кожен заклад освіти повинен вміти визначати, реагувати та керувати цифровими викликами. Для розв’язання цього завдання чудово підходить онлайн-інструмент SELFIE. Його використання дозволяє чітко визначити, який напрям цифровізації потрібно пріоритизувати та розвивати в закладі освіти: покращити цифрову компетентність вчителів або ж закупити більше комп’ютерів», – прокоментувала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Читайте також: Дистанційне навчання у школах не запроваджується

Оцінювання цифрової готовності закладів освіти інструментом SELFIE відбувається за 8 основними сферами, зокрема: інфраструктура закладу, цифрові навички учнів та педагогів, ефективність використання різних форм і методів навчання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Читати далі

В Україні

Нові схеми структури власності

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів оприлюднило оновлені зразки складання схематичного зображення структури власності та коментарі щодо їх заповнення.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Форма і зміст структури власності, яка має обов’язково надаватися державному реєстратору

Нотаріальна палата України роз’яснює, що, зокрема, зазнали змін Приклади 10 «Непрямий вирішальний вплив (велика кількість фізичних осіб)» та 11 «Публічна компанія».

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Оновлені зразки передбачають зазначення на схематичному зображенні повного переліку учасників та/або акціонерів, а саме: ПІБ, дата народження, РНОКПП), розмір участі (відсоток корпоративних прав), в той час як попередні зразки містили лише відомості про загальну кількість таких фізичних осіб.

Також додано зразки: Приклад 16 «Державне підприємство» та Приклад 17 «Держава володіє 50% капіталу компанії».

Нагадаємо, Нотаріальна палата роз’яснила як подавати структуру власності та оновлювати відомості про бенефіціарів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link