Connect with us

В Україні

Право на дострокове призначення пенсії за віком отримає один з батьків тяжко хворих дітей

Пенсійний фонд України інформує, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» від 15 лютого 2022 р. № 2040-IX право на дострокове призначення пенсії за віком надається одному з батьків дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність, які виховали їх до досягнення шестирічного віку.

Дострокові пенсії призначаються матерям тяжко хворих дітей після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.

Читайте також: Новий порядок обчислення стажу депортованим особам

Дострокова пенсія за віком батькові, який виховував тяжко хвору дитину до шестирічного віку, може бути призначена за вибором матері або в разі її відсутності після досягнення батьком віку 55 років та за наявності у нього страхового стажу не менше ніж 20 років.

Визначення терміну «тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність» дано у ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

До заяви про призначення дострокової пенсії за віком матерям (батькам) тяжко хворих дітей необхідно надати, зокрема документ про народження дитини та довідку медичного закладу про захворювання дитини, що мало місце до шестирічного віку.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.