Connect with us

В Україні

Портал «Доказ»: фіксування злочинів окупантів

Опубліковано

В Україні запущено портал «Доказ», куди потрібно надсилати інформацію про злочини російських окупантів, щоб віддати їх під трибунал. Усі ці матеріали будуть використані в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, повідомляє Міністерство цифрової трансформації. «Двадцять четвертого лютого Росія жорстоко вторглася в Україну, порушуючи всі світові норми. За минулих 50 днів війни ми зазнали численних втрат – як людських життів, так і інфраструктури. За все це ворог мусить понести відповідальність», – кажуть у відомстві.

Читайте також: Документування злочинів через eyeWitness to Atrocities: як додати інформацію, корисну для слідчих

Якщо ви стали свідком: бойових дій ворога чи розміщення техніки у житловому кварталі; пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури (будинки, школи, лікарні тощо); насильства (катування, зґвалтування, позбавлення волі тощо); диверсій (використання цивільної інфраструктури з воєнною метою для прикриття); смерті чи поранень цивільних внаслідок збройної агресії окупанта; геноциду; злочинів проти майна (крадіжок, мародерства); порушення права на приватне життя (погрози, обшуки тощо) та багатьох інших злочинів росіян, надсилайте цю інформацію за посиланням: dokaz.gov.ua. Просять вказувати якомога більше деталей, а також завантажити фото- і відеодокази.

Додамо, що цей проект реалізовано в Мінцифри спільно з Офісом Президента України, Міністерством юстиції, Офісом Генерального прокурора, Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та Київською школою економіки. «Чим більше доказів зберемо, тим більше це поглибить покарання агресора, наблизить нашу перемогу та поверне справедливість», – наголошують ініціатори.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.