Connect with us

В Україні

Президент пропонує альтернативу скасуванню спрощеної системи оподаткування

Опубліковано

На офіційному сайті Президента України оприлюднено інформацію, що Глава держави не підтримує законодавчої ініціативи щодо скасування третьої групи для платників податків за спрощеною системою.

Скасувати третю групу єдиного податку запропоновано проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищення прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики» від 1 березня 2018 р. № 8089.

На сайті ВР та в інших офіційних джерелах самого тексту законопроекту ще немає, але з того що потрапило в мережу, можна зробити висновок: передбачається скасування 3-ї групи платників єдиного податку, як такої, що начебто стала формою мінімізації витрат на фонд заробітної плати, та значне скорочення можливостей використання 2-ї групи.

Зокрема використання останньої планують дозволити лише тим підприємцям, які замаються роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках, або дистанційно; рестораторам, які працюють в приміщеннях до 20 кв. м. або з використанням засобів пересувної торгівлі;  надавачам побутових послуг.

При цьому всі мають бути обладнані касовим апаратами, а крім того 2 група буде недоступною для  тих, хто торгує складною електронікою, ліками, ювелірними виробами, дорогими товарами і т. ін.

Як повідомляє офіційний президентський сайт Президент України П. Порошенко вважає, що використання сучасних технологій, зокрема смартфонів, цілком можна пристосувати для фіскального контролю фінансових потоків підприємців без купівлі дорогих реєстраторів розрахункових операцій.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.