Connect with us

В Україні

Рада Європи повідомляє про загрозу втручання в редакційну політику Суспільного

На Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів 16 квітня 2018 року поновили повідомлення про загрозу втручання в редакційну політику Суспільного мовника у зв’язку з внесенням до порядку денного Верховної Ради України Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» №6681.

Стурбованість Офісу Ради Європи в Україні викликала стаття 18 проекту закону, яка зобов’язує суспільний мовник «висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, у межах, визначених іншими Законами». Якщо ці зміни ухвалять, ПАТ «НСТУ» буде зобов’язана надавати безкоштовно ефірний час кожному депутату (20 хвилин щомісячно на державних каналах чи каналах, які фінансуються з державного бюджету).

«У разі прийняття, зазначені зміни можуть загрожувати незалежності ПАТ «НСТУ» і підірвати поточний процес її перетворення на справжню службу для громадян», — зазначено в тексті оновлення.

Повідомлення про загрозу втручання в редакційну політику Суспільного мовника в Україні було розміщено на Платформі в лютому 2018 року. Тоді у Верховній Раді зареєстрували проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку інформування діяльності суб’єктів владних повноважень». Одним із запропонованих положень законопроекту було закріплення права народних депутатів на висвітлення ПАТ «НСТУ» своєї депутатської діяльності (виступ із питань діяльності разом зі звітом перед виборцями) в передачі, тривалість якої становила б не менш ніж 25 хвилин. Після відкликання законопроекту Верховною Радою України партнерські організації Платформи надали цьому повідомленню про загрозу статус «вирішеного».

Тож, беручи до уваги нові обставини й нову загрозу незалежності Суспільного мовника, партнерські організації Платформи вирішили відновити повідомлення про загрозу, яке було закрито 22 лютого 2018 року, і закликали український Парламент відхилити зміни, — йдеться в повідомленні на сайті Офісу Ради Європи в Україні.

З повним текстом останнього оновлення від 16 квітня 2018 року українською мовою можна ознайомитися за покликанням (неофіційний переклад).

Нагадаємо, раніше Європейська мовна спілка та Посольство Швеції в Україні закликали українських парламентарів не ухвалювати поправку про «20 депутатських хвилин».

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.