Connect with us

В Україні

Скільки суддів не пройшли перевірку на відповідність займаній посаді?

Опубліковано

Перевірку на відповідність займаній посаді на сьогодні не пройшли 25 суддів — кваліфікаційний іспит не склав 21 суддя, ще 4 не пройшли співбесіду, повідомляє Вища кваліфікаційна комісія суддів України за підсумками двох тижнів проведення співбесід.

«286 суддів із першої тисячі в межах кваліфікаційного оцінювання протягом минулих двох тижнів пройшли співбесіди. 212 з них підтвердили відповідність займаній посаді, стосовно 64 оголошено перерву — переважно через висновки Громадської ради доброчесності (ГРД), 4 судді не підтвердили здатності здійснювати правосуддя», — кажуть у комісії.

Зазначимо, перша тисяча суддів, які проходять кваліфікаційне оцінювання, перебувають на етапі публічних співбесід, що транслюються на YouTube-каналі ВККСУ. Цій роботі передувало розпочате в листопаді 2017-го психологічне тестування та співбесіди з психологами, складання іспиту, детальне вивчення досьє кандидатів. До етапу співбесід було допущено лише тих суддів, які успішно склали дворівневий іспит — анонімне письмове тестування та практичне завдання на вміння формувати судові рішення. Так, за результатами перевірки робіт іспити не склав 21 суддя.

Зазначимо, що для успішного проходження оцінювання суддя має набрати не менше 670 із 1000 балів. Зокрема, максимальну кількість балів розподілено так: за компетентність — 500 балів, професійна етика — 250 балів, доброчесність — 250 балів.

Нагадаємо, кваліфікаційне оцінювання стосовно 990 суддів розпочалося в листопаді 2017 року й має завершитися в травні 2018-го.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.