Що планує ВРУ? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Що планує ВРУ?

Дата публікації:

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук окреслив пріоритети роботи парламенту на 2022 рік — посилення народовладдя, реформа Служби безпеки України, пенсійна реформа та реформа містобудування.

Читайте також: СБУ має бути в «законі», або Дещо про реформу Служби безпеки України та застереження правозахисників

Про це йдеться на сайті «Слуги народу». Стефанчук очікує, що на початку наступної сесії парламент розгляне законопроект про народовладдя. Паралельно ВРУ напрацьовує низку проектів законів про народовладдя в різних сферах життя країни, зокрема, про суд присяжних, про мирові суди, які вирішуватимуть незначні спори, та про колективні позови.

Серед пріоритетів Ради — завершення реформи містобудування, адже законопроекти № 5655 та № 5877 вже пройшли перше читання і в 2022 році повинні бути ухвалені в цілому. Вони передбачають, зокрема, захист історичних пам’яток і кримінальну відповідальність за незаконне будівництво. Щодо реформи СБУ — це зобов’язання України перед міжнародними партнерами. Реформа передбачає зосередження Служби безпеки на контррозвідці та посилення боротьби з тероризмом.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

У рамках пенсійної реформи має бути узаконений власний пенсійний рахунок, додаткові пенсійні виплати та можливість успадкування пенсій (другий накопичувальний рівень пенсійного забезпечення). Також парламент планує завершити реформу децентралізації, яка триває з 2014 року. Для цього треба внести зміни до Конституції. В Раді вже створили робочу групу, яка працюватиме над закріпленням децентралізації в Основному Законі. Завершення цієї реформи має підсилити можливості та спроможності місцевої влади. Стефанчук також анонсував Концепцію відкритості українського парламенту.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Боротьбу з організованою злочинністю вестимуть за іншою методологія

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів утворив Міжвідомчу робочу групу з питань координації впровадження в діяльність органів державної влади системи оцінки SOCTA Україна.

Як пояснила заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян, методологія «Оцінка загрози з боку особливо небезпечних форм організованої злочинності» (Serious and Organised Crime Threat Assessment, SOCTA) застосовуватиметься для збирання, узагальнення та оцінювання загроз організованої злочинності, а також тяжких та особливо тяжких злочинів.

Читайте також: Організована злочинність: фантом чи реальна загроза?

Повідомляється, що Національна поліція реалізовуватиме практичну частину методології SOCTA. Для співробітників поліції зміниться тактика та система пріоритетів боротьби з організованою злочинністю, що дозволить вибудувати реальну картину ситуації зі злочинністю в країні. Реалізація проекту дає змогу застосувати методологію, що використовується правоохоронними органами європейських країн, і дасть змогу на підставі аналітичних висновків визначати пріоритети щодо боротьби з організованою злочинністю.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Масові навчання на випадок надзвичайної ситуації проведе МВС

Опубліковано

on

От

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що Міністерство проведе у різних регіонах країни тренування для населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, а також перевірить роботу систем цивільної безпеки.

«В онлайн-режимі було зібрано Державну комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для того, щоб органи влади на місцях глибше зрозуміли зміст навчань. Разом ми проговорили основні питання: оповіщення, порядок використання захисних споруд, евакуацію. Все це найелементарніше, що потрібно для нормального функціонування системи цивільного захисту», – додав т.в.о. Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.

Нагадаємо, у 5-11 класах рекомендовано дистанційне навчання

Читати далі

В Україні

За втручання Вінницької спецпрокуратури підприємство перерахує Міноборони понад 300 тисяч грн

Опубліковано

on

От

У 2021 році відбулось укладення між Міністерством оборони України та одним із приватних підприємств двох договорів про закупівлю товару спеціального призначення, а саме комплектуючих до літаків.

Прокурорами Вінницької Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону установлено, що  відповідальними особами вказаного підприємства, усупереч умовам укладених договорів, поставки цих комплектуючих не здійснено, державі завдано збитки.

31.08.2021 з метою захисту інтересів Міністерства оборони України Вінницькою спецпрокуратурою подано 2 позови до Господарського суду щодо стягнення з підприємства-постачальника штрафу за невиконання умов укладених договорів.

21.01.2022 Господарським судом обидва позови спецпрокуратури задоволено. За рішенням суду підприємство – порушник сплатить на користь Міністерства оборони України штрафні санкції на загальну суму 327 747 грн.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону і надалі послідовно вживатиме заходів представницького характеру щодо ефективного захисту інтересів держави.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та
оборонній сфері Центрального регіону

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link