Сім років міністра Авакова — від Печерських пагорбів до столиці Слобожанщини? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Сім років міністра Авакова — від Печерських пагорбів до столиці Слобожанщини?

Дата публікації:

Звільнення з посади міністра МВС політика-важковика Арсена Борисовича Авакова дехто з експертів порівнює із закінченням цілої епохи в історії України. Колишні співробітнини органів внутрішніх справ, учасники останньої акції під стінами Кабміну його ім’я озвучували «не злим тихим словом». Надто по-різному ставляться до нього люди.

Тим не менше, до останньої хвилини багатьох не покидала думка про те, що це черговий «вкид» противників Авакова, бо коней на переправі не міняють. І міністр-важковик таки лишиться в своєму кріслі, бо, врешті-решт, хтось та має довести розпочаті реформи поліції до логічного завершення. Ні, не склалося. Буде хтось інший розгрібати цей котел, в якому опинилися «всі внутрішні справи». А тут завжди було гаряче. Від самого 22 лютого 2014 року, коли і в родинах, і на вулицях, і в серцях все палало, коли «північний брат», уже захоплював Крим, коли довіра до міліції була на рівні мізерної статистичної похибки, і до 15 липня 2021-го. Так, ми не можемо не згадати про особисту участь уже екс-міністра у порятунку країни, в боротьбі за український Харків, за організацію добробатів, за створення Національної поліції, за авіаційну безпеку й розвиток Служби порятунку, за боротьбу з лісовими пожежами та повенями, врешті-решт за довіру громадян і створення правоохоронної системи цілодобової комунікації. А ще варто пригадати про іпотечну програму для працівників системи, які працюють нині без надії отримати службове житло, та за оснащення підрозділів, за новації, що відбулися тут. Якщо коротко, то міністр Аваков завжди був на вістрі системи балансів і противаг, прагнув протидіяти небезпекам, щоб «держава не опинилася в прірві». Він іде з МВС з купою сивого волосся на скронях, говорячи всім офіцерське «Маю честь».

Читайте також: На Банковій обговорюють можливе звільнення Авакова

Проте можна пригадати і його суперечливі рішення, «зайві кроки», за які, думаю, доведеться виправдовуватися не лише його команді, а й Президенту (та ж справа про вбивство журналіста Шеремета). Цю справу в суспільстві вже охрестили «юридичним трешем». Питання, а чи повинен міністр бути професійним службовцем органів внутрішних справ також лишається відкритим?

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Головного претендента на звільнене крісло міністра Дениса Монастирського це стосується безпосередньо. Не маючи достатнього досвіду, тим не менше він повинен буде уникати «проколів» свого попередника. Занадто дорого вони коштують всім нам. Згаданий претендент №1 на практичній роботі в МВС жодного дня не працював, та й загалом його послужний список досить скромний: у 2007 році працював юристом в компанії Hillmont Partners, в 2009-му — в Global Ties KC, а з 2015 по 2017 рр. — в компанії ТОВ «Лігал Консалтинг». Водночас був визнаний кращим волонтером року за результатами Національного конкурсу «Волонтер року». Хоча, безумовно, парламентар та голова профільного комітету ВРУ, ймовірно, знає про загальний стан справ у системі та про те, що з нею робити далі.

Водночас все ж дивним виглядає те, що в 2019 році Д. Монастирського представили як експерта команди Зеленського з питань реформування правоохоронної системи. Влітку того ж року він пройшов в український парламент за списком партії «Слуга народу», будучи дев’ятнадцятим номером у списку партії. Одразу ж очолив у Верховній Раді комітет з питань правоохоронної діяльності. Ось так, і не треба розуміти як розкриваються та закриваються злочини, як зникають докази у справах або раптом змінюється підслідність у слідчих, як формується кримінальна статистика та скільки коштує розкриття злочину? Озброєний загін поліцейських несе службу скрізь, хоча не лише однією цією службою переймається МВС. Треба визначити що є головним у діяльності міністерства, а ще виключити службу з політичних та бізнесових відносин. Міністр-бізнесмен — це абсолютний нонсенс. Хоча президента-бізнесмена ми вже мали.

Що буде далі з Арсеном Аваковим історія, здається, вже визначила — у Харкові восени вибори мера і як харків’янин він своєму місту не відмовиться підствити плече. Можливо, з популярним колишнім мером Харкова йому і важко буде тягатися, але ж і бути другим не в його характері. Отже, владний «пікнік» продовжуватиметься. Головне, щоб він не нагадував нам сюжет фільму, відомого ще з радянських часів, коли один «щасливець» тягнув у заборонену зону інших «щасливців» і всі вони божеволіли від свободи та віри в свою велич. Сподіваємося, що «А.Б.А.» далекий від цього.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Опубліковано

on

От

Тепер на порталі «Дія» можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме 365 днів. Для цього потрібен буде лише електронний підпис.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 будуть обов’язковими, але не для всіх

«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу «Дія», дивіться у відео.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, ЄС та Україна взаємно визнали цифрові сертифікати COVID-19.

Читати далі

В Україні

SELFIE поширять на всю середню та професійну освіту

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти і науки інформує, що онлайн-інструмент SELFIE масштабують на всю систему загальної середньої та професійної освіти.

«Нині кожен заклад освіти повинен вміти визначати, реагувати та керувати цифровими викликами. Для розв’язання цього завдання чудово підходить онлайн-інструмент SELFIE. Його використання дозволяє чітко визначити, який напрям цифровізації потрібно пріоритизувати та розвивати в закладі освіти: покращити цифрову компетентність вчителів або ж закупити більше комп’ютерів», – прокоментувала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Читайте також: Дистанційне навчання у школах не запроваджується

Оцінювання цифрової готовності закладів освіти інструментом SELFIE відбувається за 8 основними сферами, зокрема: інфраструктура закладу, цифрові навички учнів та педагогів, ефективність використання різних форм і методів навчання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Читати далі

В Україні

Нові схеми структури власності

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів оприлюднило оновлені зразки складання схематичного зображення структури власності та коментарі щодо їх заповнення.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Форма і зміст структури власності, яка має обов’язково надаватися державному реєстратору

Нотаріальна палата України роз’яснює, що, зокрема, зазнали змін Приклади 10 «Непрямий вирішальний вплив (велика кількість фізичних осіб)» та 11 «Публічна компанія».

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Оновлені зразки передбачають зазначення на схематичному зображенні повного переліку учасників та/або акціонерів, а саме: ПІБ, дата народження, РНОКПП), розмір участі (відсоток корпоративних прав), в той час як попередні зразки містили лише відомості про загальну кількість таких фізичних осіб.

Також додано зразки: Приклад 16 «Державне підприємство» та Приклад 17 «Держава володіє 50% капіталу компанії».

Нагадаємо, Нотаріальна палата роз’яснила як подавати структуру власності та оновлювати відомості про бенефіціарів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link