Connect with us

В Україні

В Україні можуть обмежити грошові перекази

Опубліковано

В Україні можуть запровадити обмеження на банківські перекази на період воєнного стану для боротьби з «міскодингом». Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев у Telegram.

«Днями на засіданні комітету розглянули доповідь Національного банку України щодо «міскодингу» та тіньових фінансових операцій. У ході перевірки НБУ банків та небанківських фінансових установ було виявлено численні порушення, які створюють умови для проведення багатомільярдних обсягів операцій (переказів) із використанням електронних платіжних засобів, у тому числі через термінали самообслуговування», – написав він.

Читайте також: Дохід організаторів азартних ігор контролюватиметься у реальному часі

За його словами, за результатами перевірок було накладено штрафи на суму близько 486,35 млн гривень, а також відкликано ліцензії деяких банків та анульовано ліцензії окремих небанківських фінустанов. «Як наслідок, маємо скорочення фінансових операцій з порушенням вимог законодавства України, зокрема з використанням «міскодингу». Для прикладу, безготівкові операції в легальному сегменті азартних ігор зросли з 4-х (у 2022 р.) до 83-х млрд грн (у 2023 р.), а загальний оборот збільшився до 207 млрд грн (у 2023 р.) проти 14 млрд грн (роком раніше)», – зазначив депутат. При цьому, попри певні успіхи, в сегменті безготівкових платежів присутні окремі схеми для здійснення заборонених видів господарської діяльності, зокрема: незаконної організації та проведення азартних ігор; легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом; шахрайські схеми з використанням «фішингу»; використання віртуальних активів для проведення «сірих»/ «тіньових» фінансових операцій.

Читайте також: Митниця – без паперових процедур

Як повідомив депутат, для виправлення ситуації Нацбанк пропонує внести зміни до Закону України «Про платіжні послуги», щодо посилення вимог до розміру власного капіталу надавачів платіжних послуг та збільшення розмірів штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку. «За результатами розгляду питання надав доручення відповідному підкомітету щодо підготовки разом із НБУ необхідних змін до законодавства», – додав Д. Гетманцев. У свою чергу перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що Національний банк вивчає питання щодо обмеження карткових переказів та лімітів переказу готівки через термінали, що може стосуватися тих, хто проводить тіньові операції.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.