Connect with us

В Україні

Суд скасував рішення міськради про регіональний статус російської мови в Миколаєві

Опубліковано

Досі в силі залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад і в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей.

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав недійсним і скасував рішення міської ради про надання російській мові статусу регіональної. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. «Після повторного звернення уповноваженого із захисту державної мови до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової Миколаївський окружний адміністративний суд визнав недійсним і скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної», написав він у Фейсбуці.

Читайте також: Загроза українській мові рівносильно є загрозою національній безпеці України

Кремень висловив сподівання, що найближчим часом депутати затвердять міську програму розвитку української мови як державної, запрацюють безоплатні курси з вивчення української мови, а також буде призначено профільного заступника міського голови з питань мовної політики.

Уповноважений із захисту державної мови додав, що досі в силі залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад і в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей. «Питання скасування ще чинних антиконституційних рішень постійно перебуває у нас контролі», — зазначив Т. Кремень

Нагадаємо, російська мова отримала в Миколаївській області статус регіональної після скандального закону про мови Ківалова-Колесніченка. В лютому 2018 року КСУ визнав, що цей закон не відповідає Конституції. У липні 2018 року суд позбавив російську мову статусу регіональної. У травні цього року Миколаївська міськрада не позбавила російську мову статусу регіональної, оскільки депутатам не вистачило голосів для прийняття рішення.

Також у травні суд скасував рішення Харківської міськради про регіональну мову.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.