Connect with us

В Україні

Судді Верховного Суду обмінялися досвідом з європейськими колегами

Опубліковано

У Касаційному цивільному суді у складі Верхов­ного Суду пройшов семінар для суддів на тему: «Питання касаційного розгляду: досвід країн Європи».

П’ятиденний захід проводився в рамках проекту Twinning «Посилення інституційної спроможності Верховного Суду в сфері захисту прав людини на національному рівні» в співпраці з Національною школою суддів України. Вітаючи колег та експертів проекту, секретар пленуму Верховного Суду Дмитро Луспеник звернув увагу на зміни, які були внесені до Конституції України в частині правосуддя, а також до цивільного процесуального законодавства. «Судді позитивно сприйняли зміни до Конституції в частині правосуддя, зокрема щодо переходу судової системи з чотириланкової до триланкової. На сьогодні Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою країни. У новому Цивільному процесуальному кодексі України передбачено чимало новел, зокрема, змінено порядок розгляду справ судом касаційної інстанції, повноваження суду касаційної інстанції, запроваджено нові процесуальні фільтри. Тож українська сторона також має досвід реалізації реформ, про який охоче розповість європейським експертам. Даний захід буде, безперечно, корисним для обох сторін», — зазначив секретар пленуму Верховного Суду.

Спікерами семінару цього разу виступили суддя Верховного Суду ФРН, професор Мангеймського університету Маркус Герляйн та суддя Верховного Суду Латвії, викладач Центру підготовки суддів Латвійської Республіки Алдіс Лавінч. Упродовж п’яти днів обговорювалися такі теми, як «Роль Касаційного суду в здійсненні правосуддя», «Тлумачення правової норми та розвиток законодавства», «Принципи цивільного судочинства та ефективність розгляду справ» тощо. В підсумку як українські судді, так і їх закордонні колеги лишилися задоволеними проведеними дискусіями й обміном думок, що, безперечно, піде на користь у їх подальшій практичній роботі.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.