Connect with us

В Україні

Цифрові шахраї непідсудні без закону про криптовалюту

Опубліковано

Відсутність законодавчого регулювання обігу та майнінгу криптовалют на території країни веде до збільшення злочинів у цій сфері, заявив начальник департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк.

За його словами, зараз активно зростає число фішингових сайтів, що пропонують послуги з купівлі криптовалюти. Робота подібних ресурсів сприяє втраті коштів користувачами, а кіберполіція не має важелів для зміни ситуації.

Причиною неможливості зупинити діяльність злочинців є невизначений статус криптовалюти. Тобто неможливо встановити склад злочину, визначити постраждалих і винних, зазначив С. Демедюк. Для вирішення цієї проблеми департамент кіберполіції запропонував національному координаційному центру РНБО в сфері кібербезпеки розробити регламент, який визначає статус криптовалют і механізм їх обігу.

Тим часом рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки РНБО доручено створити робочу групу для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо врегулювання питання функціонування ринку криптовалют в Україні. До її складу мають увійти представники НБУ, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, СБУ, Національної поліції, Державної служби фінмоніторингу, ДФС і Держслужби спецзв’язку. Робоча група повинна буде визначити державного регулятора і порядок функціонування ринку криптовалют, порядок моніторингу транзакцій із використанням криптовалюти та ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій, а також порядок оподаткування доходів від їх здійснення.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.