Connect with us

В Україні

У Білій Церкві розпочався набір до патрульної поліції

До зони відповідальності майбутніх поліцейських увійдуть близько 100 кілометрів траси міжнародного значення— від столиці до кордону Київщини з Черкаською областю.

Про це заявив глава Нацполіції Сергій Князєв під час запуску патрульної поліції в Білій Церкві. «Це трохи більше 100 кілометрів траси, який зараз обслуговують поліцейські міста Києва», – зазначив він.

За словами С. Кязєва, старт роботи патрульної поліції в Білій Церкві дозволить збільшити кількість поліцейських на трасі Київ-Одеса. Як зазначають у поліції, це сприятиме зниженню рівня аварійності на цій ділянці дороги.

Глава Нацполіції також додав, що наразі одним із основних завдань поліції є збільшення патрульних нарядів на трасах міжнародного та державного значення. «Із дня на день буде анонсовано вихід 210 нарядів патрульної поліції на трасах міжнародного значення по всій державі. На сьогодні від 40 до 60 нарядів одночасно несуть службу на трасах України», – сказав глава Нацполіції.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

З 19 квітня для деяких ФОПів застосування РРО є обов’язковим

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» № 129-IX, з 19 квітня 2020 р. для ФОП – платників єдиного податку 2-4 груп застосування РРО є обов’язковим:

 • незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн грн;
 • які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • які здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Також з 1 жовтня 2020 р. РРО стануть обов’язковими для тих ФОП – платників єдиного податку 2-4 групи, які здійснюють:

 • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Крім того, у разі перевищення ФОП – платником єдиного податку 2-4 групи в календарному році обсягу доходу 1 млн грн, застосування РРО для такого платника єдиного податку буде обов’язковим.

Читати далі

В Україні

Скасування державного субсидіювання освіти призведе до закриття 3427 шкіл

Профспілка працівників освіти і науки України розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та категорично заявляє про неприпустимість таких змін, що не мають законодавчих підстав, і вимагає відхилення зазначеного проекту постанови.

Запропонованими змінами за рахунок субвенції не здійснюється:

 • з 1 вересня 2020 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 30 осіб;
 • з 1 вересня 2021 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 40 осіб;
 • з 1 вересня 2022 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 50 осіб.

Ці пропозиції Міністерство вже намагалося провести через зміни до Бюджетного кодексу законопроектом від 16.09.2019 р. № 2144, а також у проекті Закону «Про повну загальну середню освіту» № 0901, прийняття яких вдалося не допустити.

На погодження та розгляд Профспілки зазначений проект не надходив. У зв’язку з цим відповідний лист було спрямовано до Спільного представницького органу (СПО) об’єднань профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України наголошує, що скасування державного субсидіювання здобуття повної загальної середньої освіти призведе до закриття впродовж трьох років 3427 шкіл, у кожній з яких працює щонайменше 5-6 учителів, а отже до звільнення близько 20 тисяч педагогів та збільшення числа безробітних, серед яких висококваліфіковані, досвідчені, затребувані громадами педагоги, що є неприпустимим.

Читати далі

В Україні

Облік мисливських тварин має проходити за участю громадськості та ЗМІ

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький звернувся листом до обласних управлінь, лісомисливських господарств та користувачів мисливських угідь щодо забезпечення відкритості проведення обліку мисливських тварин.

«З метою розвитку мисливського господарства Державне агентство лісових ресурсів просить забезпечити належне ведення моніторингу мисливських тварин та рекомендує користувачам мисливських угідь, під час проведення обліку мисливських тварин, залучати представників державної лісової охорони, Держпродспоживслужби, обласної державної адміністрації, Держекоінспекції, громадськості та засобів масової інформації», – йдеться у листі.

Також необхідно розробити та затвердити графіки проведення обліків диких тварин із зазначенням термінів проведення та переліку залучених представників, а також довести цю інформацію до громадськості шляхом розміщення у ЗМІ, на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарств, державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, на сайтах користувачів мисливських угідь.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.