Connect with us

В Україні

В Україні з’явилися мобільні групи з ліквідації боргів по аліментах

Опубліковано

У Київській та Запорізькій областях почали діяти перші мобільні групи з ліквідації заборгованості по оплаті аліментів, повідомили в прес-службі Мін’юсту.

За даними відомства, такі групи проводять роз’яснювальну роботу серед державних виконавців щодо застосування норм нового закону про посилення захисту права дитини на утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. «Вони пояснюють, який засіб і як можна на практиці застосовувати до боржників», — розповіли в прес-службі Мін’юсту.

Крім того, мобільні групи проводять перевірку стану виконання рішень зі стягнення аліментів з недобросовісних боржників, контролюють, чи правильно працюють державні виконавці, чи вони все вчасно роблять, пояснили у відомстві.

Як було зазначено, до складу таких груп входять спеціалісти центрального і місцевих управлінь державної виконавчої служби Мін’юсту. За інформацією прес-служби, до кінця лютого аналогічні мобільні групи проведуть перевірки в усіх регіонах України. Окрім цього, наразі триває створення центрального та регіональних штабів з моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів.

Нагадаємо, новим законом запроваджено посилені заходи примусу до неплатників аліментів, зокрема, тих, хто не платить їх понад 6 місяців позбавлятимуть права виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати, вирішувати, чи має право його дитина покидати територію країни. Окрім того, боржників будуть притягати до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно-корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.