Connect with us

В Україні

У лютому відновився приплив коштів у банківську систему

Опубліковано

Національний банк України оприлюднив інформацію, яка свідчить, що після традиційного зниження обсягів депозитів на початку року відновився приплив коштів у банківську систему.

За підсумками лютого 2018 р. загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках збільшився на 6,8 млрд грн. (1,4%) до 482,2 млрд грн. Найбільше зростання відбувалося за гривневими вкладами населення – за місяць вони зросли на 2,6%. Як пояснюють експерти, це перш за все пов’язано зі збільшенням номінальних доходів населення, більш жорсткою монетарною політикою НБУ та збільшенням  привабливості гривневих депозитів.

Дещо повільніші обсяги росту продемонстрували корпоративні депозити у гривні, вони зросли всього на 0,3 % на місяць, проте це пов’язано з періодом сплати квартальних податкових платежів до бюджету.

Обсяги залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) у лютому скоротилися.

У лютому банки продовжували підвищувати процентні ставки, у відповідь на подальше підвищення Національним банком облікової ставки, як за депозитами, так і кредитами в національній валюті, насамперед для корпоративного сектору.

Процентні ставки за новими гривневими депозитами для бізнесу зросли до 10,2% річних, за кредитами – до 16,0% річних. Також відбулося зростання ставок на новими кредитами у гривні й для домогосподарств – до 31,6% річних. Натомість процентні ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств залишилися практично на рівні попереднього місяця – 11,4% річних.

Нагадаємо, що на січневому засіданні з питань монетарної політики Правління НБУ прийняло рішення підвищити рівень облікової ставки на 1,5 в. п. – до 16,0% річних.

Жорстка монетарна політика спрямована насамперед на упередження подальшого погіршення інфляційних очікувань населення та бізнесу, спричиненого високими поточними темпами зростання споживчої інфляції, а також її повернення в цільовий діапазон у середині 2019 року.

Реагуючи на попередні підвищення облікової ставки, у січні збільшилася й дохідність первинних розміщень ОВДП у національній валюті за усіма строками.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.