Connect with us

В Україні

Українці підтримують виборчу реформу

Опубліковано

Згідно з останніми даними соціологів понад 34% громадян вважають пропорційну систему з відкритими списками найкращою для виборів у Верховну Раду.

У рамках проекту «Політична культура і парламентаризм в Україні: шляхи вдосконалення представницької демократії» Центр Разумкова оприлюднив свіжі соціологічні опитування українців. Одне з досліджень присвячене темі виборів. Зокрема, експерти поцікавилися, яка виборча система, на думку пересічних громадян, є найкращою для виборів у парламент.

У результаті 34,5% опитаних зазначили, що найкращою виборчою системою для виборів до парламенту вони вважають пропорційну з відкритими партійними списками. Менше прихильників у чинної змішаної виборчої системи — 17,2%. У мажоритарної — 16,1%. Пропорційну систему із закритими партійними списками підтримали лише 5,2% респондентів.

На підставі отриманих даних експерти Центру Разумкова зазначають: «У ставленні громадян до виборчих систем досить чітко проглядається прагнення до персоніфікації вибору, підтримання безпосереднього зв’язку між виборцем та депутатом. Громадяни демонструють вищий рівень несприйняття «продажу голосів» на виборах, що свідчить про зростання усвідомлення власної ролі та відповідальності у виборчих процесах».

Цікаво, що найбільше пропорційну систему з відкритими списками підтримують на сході України — 42,5% та на півдні — 38,8%. На заході «за» відкриті списки 32,3% опитаних, а в центрі країни — 29,1%. Водночас понад 23,6% українців було важко обрати найкращу для них виборчу систему.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.