Connect with us

В Україні

Українці за півтора року подали в КСУ майже шістсот скарг

Опубліковано

До Конституційного Суду подано 584 скарги від громадян. Це відтоді, як в Україні набули чинності зміни до Конституції щодо конституційної скарги у вересні 2016 року.

Про це повідомив Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ під час круглого столу, організованого Інститутом Горшеніна та Реанімаційним пакетом реформ. «На практиці в нас передбачена така модель: особа, яка перебувала в певних судових процесах, а в кінцевому судовому рішенні, на її думку, застосований закон, який суперечить Конституції, має право подати скаргу до Конституційного Суду. Таким чином, людина може спробувати визнати цей закон або окреме його положення неконституційним», — сказав Б. Бондаренко.

Однак з міжнародного досвіду відомо, що кількість конституційних скарг, які закінчилися визнанням закону неконституційним, — вкрай мала. За словами експерта, в країнах континентальної Європи це близько двох відсотків від усіх поданих до Конституційного суду скарг. У Німеччині цей відсоток ще менший.

«В Україні ж інша ситуація, коли правове поле дійсно перенасичене неконституційними положеннями. Тому мені видається, цей відсоток у нас повинен бути більшим», — зазначив експерт.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.