Connect with us

В Україні

В Україні подорожчали розлучення та позови до суду

Опубліковано

ЮВУ вже повідомляв, що разом із прожитковим мінімумом, який з 1 січня становить уже 1 762 замість 1 600 гривень, з нового року переглянули і судові збори. Юристи кажуть, що через високі збори люди просто стануть менше звертатися в суди.

Розлучитися тепер дорожче

Залежно від суми позову в суд юридичні особи повинні будуть сплатити як мінімум 2 643 гривні зборів (торік було 1 600), а фізособи і приватні підприємці — 704,8 гривні за­мість 640. У разі розлучення подружжя тепер також потріб­но буде віддати 704,8 гривні. Стільки ж доведеться сплатити і в разі поділу майна, причому в цьому випадку майже на півто­ри тисячі виріс і максимальний збір за цей позов — до 5 286 грн замість торішніх 4 800. Також збільшився збір за позовом про відшкодування моральної шко­ди – тепер лише за подання та­кої заяви доведеться заплатити 2 643 гривні замість 1 600, не ра­хуючи оплати послуг адвоката.

Крім того, істотно підвищи­лися й суми за подання апеляції (заяви про перегляд рішення) або касації (скасування судо­вого рішення). Так, у першо­му випадку це буде коштувати заявнику 528,6–2 643 грн (ра­ніше — 352–1 760), а в друго­му — 704,80–3 524 грн замість 384–1 920 минулого року. Також із ростом прожитко­вого мінімуму були перегля­нуті й адмінзбори з реєстрації майна. Наприклад, за реєстра­цію прав власності на квартиру або авто тепер потрібно буде платити суттєво більше — при оформленні документів за день це обійдеться на 320 гривень
дорожче — в 3 520 гривень за­мість 3 200.

Люди перестануть звертатися до суду

Юристи вважають, що таке подорожчання змусить україн­ців зайвий раз подумати, перш
ніж іти до суду, в якому і так до­могтися справедливості непрос­то. «Ще з початку минулого
року судові ставки прив’язали не до мінімальної зарплати, а до прожиткового мінімуму. І так було дорого судитися, а зараз і поготів. Фактично все йде до того, що люди не будуть звертатися до судів. Наприклад, радикально підвищилися став­ки на подання апеляцій — якщо раніше, ще до судової реформи, це було 50% суми, сплаченої в першій інстанції, то зараз цей збір уже 150%. Те ж і з касаці­єю — замість 70% тепер подання обходиться в 200%, а в людей не завжди є гроші навіть, аби подати позов до суду, не ка­жучи вже про те, щоб оскаржувати не­ справедливі рішення», — каже юрист Ростислав Кравець.

Адвокат Іван Ліберман, у свою чергу, додав, що те­пер одним су­довим збором справа не обмежиться. «Людям буде склад­но не лише сплатити судовий збір, а й покрити заставну суму. За новим Цивільно-процесу­альним кодексом, щоб відстоя­ти своє право в суді, тепер потрібно буде в разі програшу відшкодувати оплату, скажімо, експертиз», — додав він.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.