Connect with us

В Україні

В Україні зміняться правила вступу у спадок: кому та за що доведеться заплатити?

Опубліковано

Згідно з національним законодавством термін вступу у спадщину, в разі смерті близького родича, становить шість місяців.

В Україні можуть змінити правила вступу у спадок. З відповідною ініціативою виступили в Мінсоцполітики. У відомстві запропонували розробити механізм компенсації коштів, які держава витратила на утримання літніх громадян в органах опіки.

Читайте також: Перехід права на прийняття спадщини за спадковою трансмісією можливий лише у межах строків для прийняття спадщини

Як уточнюють у Мінсоцполітики, родичі літніх людей, які були на утриманні держави, вступаючи у спадок повинні будуть компенсувати державі всі витрати. «Такі пропозиції фактично порушують Конституцію України. Тобто встановлюють заздалегідь провину осіб і фактично намагаються зняти відповідальність держави за виконання тих зобов’язань, які вона повинна виконувати», – зазначив адвокат, старший партнер АК «Кравець і Партнери» Ростислав Кравець. «Якщо держава вважає, що має право забрати своє, то нехай у загальному порядку звертається до спадкоємців, як це передбачає Цивільний кодекс (у межах тих же шести місяців). Й отримувати компенсацію (якщо вона їй належить) держава повинна в загальному порядку як кредитор за рахунок майна після розподілу, але аж ніяк не позачергово», – додав його колега, партнер ЮК ExpatPro Платон Даниленко. Щодо терміну вступу в спадщину, в разі смерті близького родича, то за законом він становить шість місяців. За цей час спадкоємець має звернутися до нотаріуса, де повинен відмовитися від спадщини, або прийняти її. Ті, хто мешкав разом – зареєстровані за однією адресою – вступають у спадок автоматично.

Читайте також: Якщо спадщина відкрилася, але не була ніким прийнята до 1 липня 2003 р., то підлягають застосуванню положення ЦК УРСР

Якщо хтось не бажає прийняти спадщину протягом півроку, то повинен піти до нотаріуса й написати відповідну заяву про відмову.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.