Connect with us

В Україні

Верховний Суд проаналізував розгляд справ про кримінальні та адміністративні правопорушення у 2019 р.

Верховний Суд опублікував аналіз стану здійснення судами загальної юрисдикції правосуддя у 2019 р., підготовленими на основі опрацьованих статистичних даних Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, Великої Палати Верховного Суду, Державної судової адміністрації України, офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України.

В аналітично-статистичних матеріалах висвітлено рух та результати розгляду справ і матеріалів кримінального судочинства та про адміністративні правопорушення, а також щодо засуджених осіб і застосовані до них види покарання.

Згідно з опублікованими загальними показниками упродовж 2019 р. на розгляд до загальних місцевих, апеляційних судів та Верховного Суду усього надійшло 2 млн 356 тис. справ і матеріалів кримінального судочинства та про адміністративні правопорушення, що порівняно з 2018 р. на 3,5 % більше [2 млн 276 тис.]. Із них справ і матеріалів:

  • кримінального судочинства – 1 млн 543 тис.;
  • про адміністративні правопорушення – 813 тис.

Окремо проаналізовано оперативність та якість розгляду судами справ і матеріалів кримінального судочинства, розгляд кримінальних проваджень про злочини, вчинені неповнолітніми чи за їх участю, про злочини, вчинені організованими групами та злочинними організаціями, а також розгляд справ про порушення Правил дорожнього руху в порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер можна детально ознайомитися зі станом здійснення правосуддя у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення судами загальної юрисдикції у 2019 р. та з аналізом стану здійснення правосуддя.

В Україні

Вступники 2020 р. можуть отримати відстрочку від призову до 1 жовтня

У зв’язку з карантином, який було введено в Україні, весняний призов перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду від 26.02.2020 р. № 179-р (зі змінами від 15.04.2020). Важливо, що п. 5 розпорядження визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Щодо випускників коледжів та університетів, то Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовані рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження своїх намірів і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 р.

Читати далі

В Україні

В Україні створять реєстр громадян, які безоплатно отримали по 2 гектари землі

У Держгеокадастрі взялися за створення реєстру громадян, які реалізували своє право на отримання земель сільськогосподарського призначення.

«До сьогодні в нашій державі, роздаючи сотні тисяч гектарів землі шляхом безоплатної приватизації, держава не має офіційного єдиного реєстру громадян України, які отримали безоплатно 2 гектари. Наразі триває процес створення такого реєстру», – зауважив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Уже на старті створення цього реєстру виявлені численні порушення такої приватизації, зокрема, реалізація безоплатного права на 2 га землі одними і тими ж людьми кілька разів у різних регіонах. Найближчим часом інформацію про цих осіб буде опубліковано.

Читати далі

В Україні

Збільшився мінімальний гарантований розмір аліментів

За повідомлення прес-служби Мін’юсту, з 1 липня змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 1859 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме для дітей:

  • до 6 років – 929,5 грн;
  • віком від 6 до 18 років – 1159 грн.

Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив’язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Зміна сум відрахувань відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Читати далі

В тренді