Connect with us

В Україні

Військові злочини на Донбасі: правозахисники підготували подання до Гааги

Харківська правозахисна група та громадська організація «Мирний берег» оприлюднили інформацію про злочини, скоєні під час військового конфлікту на Донбасі.

Дані зібрано з різних джерел. Інформація про ці злочини увійде до подання для Міжнародного кримінального суду в Гаазі, повідомляється на сайті правозахисної групи. «ХПГ і «Мирний берег» підготували оновлену й уточнену версію подання в Міжнародний кримінальний суд, в якому узагальнили зібрану інформацію про злочини, скоєні під час військового конфлікту на Донбасі, обґрунтувавши можливість кваліфікації цих діянь як злочинів проти людяності, військових злочинів за статтями 7 і 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду», — йдеться в повідомленні.

Наявні докази стосуються вбивств цивільних осіб під час нападів, тортур, що спричинили смерть, позасудових страт; нападів на незахищені цивільні об’єкти, які не є військовими цілями; ув’язнень або іншого жорстокого позбавлення фізичної свободи; посягання на людську гідність. Згідно із зібраними даними, в результаті збройного конфлікту на сході України в 2014—2018 рр. загинули близько 10 350 осіб, зокрема 2 725 цивільних; поранено майже 25 тисяч, безвісти зникли 2 878 осіб. Також наведено дані про незаконно позбавлених волі та жертв тортур і жорстокого поводження. Ідеться й про те, що близько трьох млн людей були змушені тікати з місць постійного проживання через ризик загинути.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Безкоштовних ліків побільшало на 78

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 16 серпня 2019 р. діє нова редакція Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Зокрема, безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки» побільшало ще на 254 препаратів. Цілком безоплатних додалося 78, а інші 176 – з невеликою доплатою.

Як отримати доступні ліки можна дізнатись тут.

Також у МОЗ відреагували на факти продажу препаратів шахраями та нагадали, що ліки можна перевірити на їх законність та убезпечити себе від покупки неякісних препаратів.

Зокрема дозволено продаж ліків, які пройшли спеціальну перевірку та мають державну реєстрацію. Відповідно, перевірити наявність реєстрації препарату можна у Державному реєстрі лікарських засобів України.

Окрім того, перевірку можна здійснювати за допомогою мобільного додатку «Ліки Контроль», про який Міністерство вже інформувало.

Не варто купувати препарати на сумнівних сайтах, тим більше якщо ліків немає у реєстрі, з рук людей на вулиці або через поштову доставку, слід критично ставитися до різних акційних / спеціальних пропозицій, – радять у МОЗ.

Читати далі

В Україні

У школах вивчатимуть правила користування е-грошима

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з 1 вересня учні 10 та 11 класів Нової української школи вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками.

Зокрема учні отримають посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?». Матеріали враховують зміни за останні 5 років у фінансовій галузі.

Посібник включатиме блоки щодо вивчення основних прав споживачів фінансових послуг, правил роботи з платіжними картками, криптовалютою, електронними коштами, тощо.

Як зазначають у МОН, навчальні матеріали будуть корисними для вивчення й батьками учнів.

Навчальний посібник та зошит можна завантажити тут

Читати далі

В Україні

Невакциновані учні навчатимуться вдома

Міністерство освіти і науки України, разом з Міністерством охорони здоров’я України попереджають,  що до шкіл та дитсадків не пускатимуть невакцинованих дітей.

Всі батьки до 1 вересня повинні зробити своїм дітям щеплення (це не стосується тих, хто має медичні протипоказання).

Міністерства вказують, що вакцинацію передбачено ст. 15 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», якою і встановлено обмеження щодо відвідування закладів освіти.

Як пояснюється, норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, оскільки епідемічні ситуації проявляються протягом декількох років, а перебування нещеплених дітей в колективах створює ризик виникнення спалахів хвороб для всіх довкола.

Зокрема нагадують про рішення Верховного Суду від 17 квітня 2019 р. у справі № 682/1692/17, яким підтверджено законність недопуску невакцинованих дітей до освітніх закладів.

МОН свого часу надало коментар щодо цього рішення.

Проте, якщо батьки відмовляються здійснювати вакцинацію дитини, вони мають право обрати для неї альтернативну форму навчання, зокрема, дистанційну чи індивідуальну, що не порушує права дитини на доступ до шкільної освіти.

Батькам варто знати, які щеплення повинні бути у дитини та де переглянути календар щеплень.

Читати далі

В тренді