Connect with us

В Україні

Віковий бар’єр для кандидатів у судді можуть змінити

Опубліковано

Четвертого січня в парламенті зареєстровано законопроект № 6498 «Про внесення змін до частини 1 статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вимог до кандидатів на посаду судді».

Його ініціатором став «слуга» Сергій Гривко. Згідно з пояснювальною запискою до документу на сьогодні надходження на розгляд судів великої кількості справ і матеріалів значно збільшило навантаження на суддів. До перевантаження судів призвела й велика кількість вакантних посад суддів, як це є на сьогодні.

Читайте також: Розумні строки розгляду справи: чому порушується баланс правосуддя?

Як відомо, вимоги до кандидата на посаду судді визначено статтею 69 Закону «Про судоустрій і статус суддів», тож саме в цю статтю й запропоновано внести зміни. На думку С. Гривка, це дасть змогу взяти участь у конкурсі більшій кількості фахівців, підвищить якість кадрового складу, оновиться суддівський корпус і зменшиться навантаження на суди. Проектом закону запропоновано змінити віковий бар’єр для кандидатів на посаду судді: а саме в частині першій статті 69 Закону «Про судоустрій і статус суддів» слово «тридцяти» замінити словами «двадцяти п’яти».

Таким чином, запропоновано законодавчо закріпити, що на посаду судді може бути призначений громадянин України, не молодший двадцяти п’яти та не старший шістдесяти п’яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ять років, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови.

Надія ГРИШАНОВА,
провідний юрист-аналітик

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.