Connect with us

В Україні

ВРП – проти законопроекту про ВРП

Опубліковано

Вища рада правосуддя звернула увагу народних депутатів України на суттєві недоліки проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» № 5068, вважаючи його положення антиконституційними.

Проектом передбачається запровадження Етичної ради у складі трьох осіб, визначених Радою суддів України, і трьох осіб, визначених міжнародними організаціями, яка встановлює відповідність кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності, визначає конкурсні засади добору кандидатів для здійснення відповідним органом обрання (призначення) члена ВРП, оцінює відповідність критеріям діючих членів ВРП (крім Голови Верховного Суду).

Згідно з проектом рішення Етичної ради вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало щонайменше чотири члени Етичної ради, три з яких запропоновані міжнародними організаціями, що ВРП розцінює як привілейоване становище членів міжнародних організацій в процесі формування складу незалежного конституційного органу державної влади та суддівського врядування.

ВПР наголосила, що відповідно до Конституції України брати участь у формуванні органів державної влади, тим більше конституційних органів, мають право громадяни України, а не іноземці. Участь міжнародних партнерів у формуванні конституційних державних органів ВРП вважає посяганням на державний суверенітет України і наполягає, що вони можуть бути наділені виключно дорадчою функцією.

Проектом також передбачено, що з дня внесення подання про звільнення члена ВРП з посади з підстав невідповідності критеріям доброчесності такий член ВРП відсторонюється від посади, а його повноваження зупиняються до ухвалення рішення органом, що обрав (призначив) цього члена ВРП. Водночас не зазначено, впродовж скількох днів цей орган має ухвалити таке рішення.

За відсутності обмежень у часі, а також обмежень щодо кількості членів ВРП, які одночасно можуть бути відсторонені від посади, виникає реальна загроза блокування роботи ВРП на тривалий строк, що робить неможливим виконання владних повноважень колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування через рішення органу, який не наділений повноваженнями зупиняти роботу органів державної влади.

Отже, у  ВРП вже вкотре повторили, що міжнародним організаціям має бути відведена суто дорадчо-консультативна функція.

Нагадаємо, що 19 травня 2021 р. Верховна Рада прийняла в першому читанні вищевказаний проект Закону.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.