ВРП – проти законопроекту про ВРП - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

ВРП – проти законопроекту про ВРП

Дата публікації:

Вища рада правосуддя звернула увагу народних депутатів України на суттєві недоліки проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» № 5068, вважаючи його положення антиконституційними.

Проектом передбачається запровадження Етичної ради у складі трьох осіб, визначених Радою суддів України, і трьох осіб, визначених міжнародними організаціями, яка встановлює відповідність кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності, визначає конкурсні засади добору кандидатів для здійснення відповідним органом обрання (призначення) члена ВРП, оцінює відповідність критеріям діючих членів ВРП (крім Голови Верховного Суду).

Згідно з проектом рішення Етичної ради вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало щонайменше чотири члени Етичної ради, три з яких запропоновані міжнародними організаціями, що ВРП розцінює як привілейоване становище членів міжнародних організацій в процесі формування складу незалежного конституційного органу державної влади та суддівського врядування.

ВПР наголосила, що відповідно до Конституції України брати участь у формуванні органів державної влади, тим більше конституційних органів, мають право громадяни України, а не іноземці. Участь міжнародних партнерів у формуванні конституційних державних органів ВРП вважає посяганням на державний суверенітет України і наполягає, що вони можуть бути наділені виключно дорадчою функцією.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Проектом також передбачено, що з дня внесення подання про звільнення члена ВРП з посади з підстав невідповідності критеріям доброчесності такий член ВРП відсторонюється від посади, а його повноваження зупиняються до ухвалення рішення органом, що обрав (призначив) цього члена ВРП. Водночас не зазначено, впродовж скількох днів цей орган має ухвалити таке рішення.

За відсутності обмежень у часі, а також обмежень щодо кількості членів ВРП, які одночасно можуть бути відсторонені від посади, виникає реальна загроза блокування роботи ВРП на тривалий строк, що робить неможливим виконання владних повноважень колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування через рішення органу, який не наділений повноваженнями зупиняти роботу органів державної влади.

Отже, у  ВРП вже вкотре повторили, що міжнародним організаціям має бути відведена суто дорадчо-консультативна функція.

Нагадаємо, що 19 травня 2021 р. Верховна Рада прийняла в першому читанні вищевказаний проект Закону.

В Україні

Відповіді на юридичні питання можна отримати у «WikiLegalAid»

Опубліковано

on

От

Громадяни можуть отримати відповіді на свої правові запитання на платформі правових консультацій «WikiLegalAid»довідково-інформаційна платформа правових консультацій, що функціонує за принципом Вікіпедії, орієнтована на потреби як людей без юридичної освіти, так і правознавців.

Згідно з інформацією Координаційного центру Безоплатної правової допомоги у 2021 р. найпопулярнішими правовими консультаціями на платформі, зокрема стали:

  • «Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю» (понад 155,7 тис. переглядів);
  • «Підстави зупинення транспортного засобу. Повноваження поліцейського та права водія» (близько 112 тис. переглядів);

Читайте також: П’ята річниця відкриття Бюро правової допомоги в Україні

  • «Оформлення постійного догляду за особами, які його потребують (особи з інвалідністю, громадяни похилого віку) (понад 100 тис. переглядів).

Окрім правової інформації на платформі можна знайти зразки документів правового та процесуального характеру, ознайомитися з судовою практикою, а також перейти зі сторінки консультації на сайт Верховної Ради України та переглянути необхідні нормативно-правові акти.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Інформація на платформі постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики, а її функціонування забезпечують понад 600 консультантів системи безоплатної правової допомоги та представники професійних правничих спільнот.

Нагадаємо, відбір адвокатів для системи безоплатної правової допомоги може проводитися дистанційно

Читати далі

В Україні

Понад 110 млн гривень на зміцнення обороноздатності Києва

Опубліковано

on

От

Київрада прийняла міську цільову програму «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, якою передбачено виділення понад 110 млн грн на зміцнення обороноздатності Києва.

Читайте також: Землі оборони інвентаризують Міноборони та Держгеокадастр

«В умовах продовження збройної агресії з боку Російської Федерації проти України, високої вірогідності повномасштабного вторгнення та застосування агресором диверсійно-розвідувальних сил або здійснення актів тероризму, важливого значення набуває виконання заходів з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві. Зокрема на це і спрямовані заходи, що увійшли до програми «Захисник Києва», – прокоментував заступник Голови КМДА Андрій Крищенко.

У рамках програми заплановано також створити Єдиний центр підготовки Сил муніципальної безпеки м. Києва, зокрема і бригади територіальної оборони.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

65 000 гривень штрафу за «формальне» переведення медпрацівника на неповний робочий день

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу, а зловживання керівництва, такі як «суто формальне» переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці», – зауважив О. Яременко.

В разі отримання скарги Держпраці проведе інспекційну перевірку. Якщо ж буде встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 грн за кожного працівника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, підвищення базової зарплати медикам поширюється на всі заклади охорони здоров’я

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link