Connect with us

В Україні

ЄСПЛ і Україна. Аналіз постанов Європейського суду з прав людини щодо нашої країни в першому півріччі 2018 року

Опубліковано

За перше півріччя цього року ЄСПЛ (далі також — Суд) постановив 1132 постанови, з них 41 постанова щодо України. У них Суд констатував порушення Україною взятих на себе зобов’язань, передбачених статтями 3, 5, 6, 8, 10, 11, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статтею 1 Протоколу No 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтею 2 Протоколу No 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтею 2 Протоколу No 7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Найбільше порушень констатовано по ст. 6 «Право на справедливий суд» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» — 26 порушень п. 1 даної статті, 1 порушення п. 3 (b) даної статті, 2 порушення п. 3 (с) даної статті, 1 порушення п. 3 (d) даної статті. На другому місці по кількості — 22 порушення ст. 13 «Право на ефективний засіб юридичного захисту» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. На третьому місці — порушення ст. 5 «Право на свободу та особисту недоторканність» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які виражаються в незаконному арешті чи затриманні — 7 порушень, надмірної тривалості попереднього ув’язнення — 6 порушень, надмірної тривалості судового перегляду тримання під вартою — 2 порушення, відсутності компенсації за незаконний арешт або ув’язнення — 2 порушення. Далі за чисельністю йдуть 5 порушень ст. 3 «Заборона катування» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», 3 порушення ст. 8 «Право на повагу до приватного і сімейного життя» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та, в кінці, по 1 порушенню ст. 10 «Свобода вираження поглядів» і ст. 11 «Свобода зібрань та об’єднання» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Слід звернути окрему увагу на порушення ст. 1 «Захист власності» Протоколу No 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ЄСПЛ констатував 4 порушення даної статті за перше півріччя 2018 року. В Україні також наявні проблеми із застосуванням судами надмірної тривалості зобов’язання не переховуватися до підозрюваних, що Суд оцінює як порушення ст. 2 «Свобода пересування» Протоколу No 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та констатує 3 порушення даної статті. Окрім того, ЄСПЛ виявив 1 порушення ст. 2 «Право на оскарження в кримінальних справах» Протоколу No 7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Підготувала
Наталія Карпова

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.