Connect with us

В Україні

Законодавчий спам: у КВУ назвали основну проблему в роботі Ради

Дата публікації:

Як зазначають у КВУ, народні депутати часто реєструють законопроекти з метою самопіару, аби прозвітувати перед виборцями про свою «ефективність».

КВУ дав оцінку роботі Ради IX скликання. У Комітеті виборців України констатували, що однією з основних проблем у роботі Верховної Ради IX скликання залишається проблема законодавчого спаму. З цього приводу представники КВУ на брифінгу в Києві оприлюднили дослідження про підсумки роботи другої сесії (вересень 2019 року — січень 2020 року) Верховної Ради IX скликання. Як відзначив аналітик Комітету виборців Денис Рибачок, проблема «законодавчого спаму» є дуже серйозною. За його словами, народні депутати подають надзвичайно велику кількість законопроектів, «половина з яких, і навіть трохи більше, отримують негативні висновки головного науково-експертного управління ВРУ — як юридично неграмотні документи, й нереалістичні документи». «За 5 місяців у ВРУ було зареєстровано 1 тисяча 317 законопроектів. Це приблизно по 10 законопроектів у день», — зазначив Д. Рибачок. При цьому у КВУ зазначають, що часто політики сприймають закон «як єдиний спосіб вирішення всіх проблем, особливо це стосується спроб вирішення місцевих проблем з боку депутатів-мажоритарників, коли ігнорується той факт, що взаємодія з місцевими органами влади могла б бути більш ефективним інструментом, аніж штампування законодавчих пропозицій».

Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що загалом за час роботи другої сесії ВРУ ухвалено 133 закони, тобто йдеться про закони, які були підписані Президентом. Він зазначив, що переважна більшість законів, які приймає парламент, — це законопроекти, розроблені народними депутатами України. Кошель повідомив, що «депутатами було подано 998 законопроектів, з яких ухвалено 89 (9%), урядом подано 101, з яких Рада підтримала 22 (21%) і Президентом, відповідно, — 51, з яких підтримано 22 (43%)». Голова КВУ також повідомив, що із 89 ухвалених законів, які ініціювали депутати, більшість вносили депутати «Слуги народу». За даними КВУ, депутати з фракції були серед авторів 70 законів (80%), «Батьківщини» — 10 прийнятих законів, «Європейської солідарності» — 9, «Опозиційної платформи — За життя» — 5, «Голосу» — 3, групи «За майбутнє» — 3, групи «Довіра» — 2. Олексій Кошель зазначає, що, якщо «брати до уваги лише законопроекти, розроблені цим скликанням, то опозиційних законопроектів украй мало — лише 3 зі 133. І це вказує на достатньо небезпечну тенденцію, яка має місце, а саме — поділу законопроектів на свої і чужі, тобто, якщо серед авторів законопроекту є хоча б один «Слуга народу», то шанси його ухвалення в будь-якому форматі різко зростають у рази, в десятки разів». За його словами, якщо тенденція збережеться, тоді «реально ВРУ перетвориться в парламент УРСР. Тенденція достатньо небезпечна».

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Більшість українців підтримують вступ України до НАТО

Опубліковано

on

Згідно даних соціологів, 64% українців підтримують ініціативу про вступ України в Північноатлантичний альянс.

Такі дані опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп», оприлюднені сьогодні на прес-конференції. Зокрема, 43% респондентів цілком підтримують вступ України до НАТО, 21% – скоріше підтримують. При цьому скоріше не підтримують 7% опитаних, 12% – цілком не підтримують вступ України в НАТО.

За словами доктора соціологічних наук Олександра Шульги, ці показники динамічні. «Коли в нас підвищується градус напруження, коли Росія стягує війська, коли йде або пряме вторгнення, як це було в 2015 році, то в нас набагато збільшується цифра тих, хто вважає, що Україні треба вступати до НАТО. В періоди відносного затишшя ця цифра дещо знижується, однак частка тих, хто вважає, що треба вступати до НАТО, завжди переважає кількість тих, хто вважає, що до НАТО вступати не треба», – пояснив він.

За його словами, цифра підтримки вступу до НАТО різко змінилася з 2014 році, коли лише 15-20% респондентів вважали, що Україні треба вступати до Альянсу, а на думку 50% опитаних цього робити не треба.

Водночас, за даними опитування, респонденти розглядають досить скептично можливість вступу України до НАТО найближчим часом. Лише 7% опитаних впевнені, що такий вступ можливий найближчим часом – до року, 28% – відповіли «вступ можливий». При цьому 37% опитаних переконані, що вступ можливий, але не в найближчі роки, 14% респондентів вважають, що він малоймовірний, а 14% – не вірять, що Україна вступить у НАТО.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Претенденти на житлові субсидії мають подавати декларацію про доходи та витрати

Опубліковано

on

Федерація профспілок України повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 претендентів на отримання житлових субсидій зобов’язано подавати декларацію про доходи та витрати.

Так, у травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Розширено перелік джерел доходу, які враховуються для розрахунку середньомісячного сукупного доходу. При призначенні субсидій враховуватимуться доходи від розміщення депозитів і дивіденди від цінних паперів.

Подати заявку та супровідні документи можна поштою або в електронній формі на сайті Мінсоцполітики, або у паперовому вигляді через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення у райдержадміністраціях.

Особам, які звернулися за призначенням житлової субсидії у травні-вересні 2021 р., вона буде призначена з травня 2021 р.

Читати далі

В Україні

Як можна автоматично оформити пенсію?

Опубліковано

on

В умовах пандемії майбутні пенсіонери можуть оформити виплати автоматично.

Для автоматичного призначення пенсії потрібно використовувати однойменний сервіс, який працював у 2020 році. Після досягнення пенсійного віку сервіс проінформує користувача про це, а також на ньому можна подивитися і уточнити розмір майбутньої пенсії.

Як подати необхідні дані на автоматичне призначення пенсії?

Для цього треба: – авторизуватися на веб-порталі Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису (КЕП);

  • заповнити анкету-заяву;
  • прикріпити відскановані копії документів;
  • підписати анкету-заяву електронним підписом;
  • звісно, надіслати анкету-заяву в орган Пенсійного фонду.

Після цього пенсія буде призначена автоматично по досягненню пенсійного віку. В повідомленні нададуть інформацію про дату призначення пенсії та її розмір. Особисто звертатися до Пенсійного фонду буде непотрібно. До речі, станом на квітень уже понад 80 тисяч українців подали заяви про автоматичне призначення пенсій.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram