Connect with us

В Україні

Законодавчий спам: у КВУ назвали основну проблему в роботі Ради

Опубліковано

Як зазначають у КВУ, народні депутати часто реєструють законопроекти з метою самопіару, аби прозвітувати перед виборцями про свою «ефективність».

КВУ дав оцінку роботі Ради IX скликання. У Комітеті виборців України констатували, що однією з основних проблем у роботі Верховної Ради IX скликання залишається проблема законодавчого спаму. З цього приводу представники КВУ на брифінгу в Києві оприлюднили дослідження про підсумки роботи другої сесії (вересень 2019 року — січень 2020 року) Верховної Ради IX скликання. Як відзначив аналітик Комітету виборців Денис Рибачок, проблема «законодавчого спаму» є дуже серйозною. За його словами, народні депутати подають надзвичайно велику кількість законопроектів, «половина з яких, і навіть трохи більше, отримують негативні висновки головного науково-експертного управління ВРУ — як юридично неграмотні документи, й нереалістичні документи». «За 5 місяців у ВРУ було зареєстровано 1 тисяча 317 законопроектів. Це приблизно по 10 законопроектів у день», — зазначив Д. Рибачок. При цьому у КВУ зазначають, що часто політики сприймають закон «як єдиний спосіб вирішення всіх проблем, особливо це стосується спроб вирішення місцевих проблем з боку депутатів-мажоритарників, коли ігнорується той факт, що взаємодія з місцевими органами влади могла б бути більш ефективним інструментом, аніж штампування законодавчих пропозицій».

Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що загалом за час роботи другої сесії ВРУ ухвалено 133 закони, тобто йдеться про закони, які були підписані Президентом. Він зазначив, що переважна більшість законів, які приймає парламент, — це законопроекти, розроблені народними депутатами України. Кошель повідомив, що «депутатами було подано 998 законопроектів, з яких ухвалено 89 (9%), урядом подано 101, з яких Рада підтримала 22 (21%) і Президентом, відповідно, — 51, з яких підтримано 22 (43%)». Голова КВУ також повідомив, що із 89 ухвалених законів, які ініціювали депутати, більшість вносили депутати «Слуги народу». За даними КВУ, депутати з фракції були серед авторів 70 законів (80%), «Батьківщини» — 10 прийнятих законів, «Європейської солідарності» — 9, «Опозиційної платформи — За життя» — 5, «Голосу» — 3, групи «За майбутнє» — 3, групи «Довіра» — 2. Олексій Кошель зазначає, що, якщо «брати до уваги лише законопроекти, розроблені цим скликанням, то опозиційних законопроектів украй мало — лише 3 зі 133. І це вказує на достатньо небезпечну тенденцію, яка має місце, а саме — поділу законопроектів на свої і чужі, тобто, якщо серед авторів законопроекту є хоча б один «Слуга народу», то шанси його ухвалення в будь-якому форматі різко зростають у рази, в десятки разів». За його словами, якщо тенденція збережеться, тоді «реально ВРУ перетвориться в парламент УРСР. Тенденція достатньо небезпечна».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.