Connect with us

В Україні

В Україні відзначили День тризуба

Опубліковано

За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах та предметах побуту. Й саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила один із чотирьох державних символів України — малий Державний герб у вигляді тризуба.

Тризуб як державний символ нашої країни був обраний недаремно, адже він тісно пов’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира Великого, князя Київського.

Зображення тризуба археологи бачили на багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери. Цей символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях — з II століття.

Існує близько 30 теорій походження і значення тризуба. За часів Київської Русі він був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах та предметах побуту. А 25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР. Із 22 січня 1919 року, згідно з законом про Злуку, Тризуб став використовуватися і як герб ЗУНР. Залишався він гербом і гетьманської держави Павла Скоропадського, а також Директорії. Уперше спроба конституційно оформити Тризуб як державний герб була у травні 1920 року в проекті Конституції, розробленому Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге — спеціальною урядовою комісією з підготовки Конституції Української Держави 1 жовтня того ж року.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.