Connect with us

В Україні

Заявки на компенсацію за розмінування с/г земель вже можна подавати через ДАР

Опубліковано

У Державному аграрному реєстрі запустили інструмент для подачі фермерами заявки на участь у програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель.

Програма поширюється як на землі, що безпосередньо належать фермеру, так і на ділянки, які він орендує. Держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель.

Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Самі фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, бути банкрутами, належати громадянам держави-агресора та перебувати у санкційному списку.

Верифікацію поданих заявок здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок, 20% вносить фермер.

Читайте також: Реєстр забруднених вибухівкою територій вестиме ДСНС

Наразі участь в програмі беруть два державні банки – Приватбанк і Ощадбанк, з часом до програми долучаться інші, частка держави в яких складає понад 50%. Відповідно, фермеру потрібно відкрити в одному з таких банків рахунок, на який перераховуватимуть кошти.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру.

Також фермер може отримати компенсації за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 р. по 15 квітня 2024 р. Для цього він має заповнити та подати заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування [email protected].

До заявки, скріпленої ЕЦП, необхідно додати:

– копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;

– копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;

– копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги.

На програму компенсацій в держбюджеті закладено 3 млрд грн.

Нагадаємо, фахівцям з розмінування анулюють відстрочку від призову у разі невиконання робіт впродовж 6 місяців

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.