Connect with us

В Україні

Ви заплатили податок на нерухомість?

Опубліковано

В Україні діє норма для житла, понад яку слід сплачувати податки. Якщо громадянин не зробить цього, на нього чекає суд.

Те, що в нашій країні існує податок на нерухомість, відомо давно. Зрештою, він не стосується більшості мешканців стандартних «хрущовок». Але якщо ви володієте дійсно великою квартирою або будинком, слід сплатити даний податок.

Читайте також: Процедура медіації в нотаріальній діяльності

Він нараховується тим, хто володіє: квартирою, загальна площа якої становить понад 60 кв. м; житловим будинком – понад 120 кв. м; різними типами об’єктів житлової нерухомості, тобто і квартирою, і будинком — понад 180 кв. м.

Наведені цифри вважаються так званою нормою. Кожен додатковий метр оподатковується, розмір податку встановлює місцева влада. Однак зазначимо, що він не може перевищувати 1,5% мінімальної зарплати на початок року. Цьогоріч це в середньому 100 гривень.

Тобто власник квартири в 75 квадратів оплатить 15 квадратних метрів, на які його житлова площа перевищує норму. Відтак для нього податок буде близько 1,5 тисячі гривень. Аналогічні розрахунки для власників будинків.

А для громадян, які володіють і квартирою, і будинком площа житла складається, і кожен квадратний метр понад 180 оподатковуватиметься. Наприклад, будинок 130 м² і квартира 70 м² дають у сумі 20 квадратних метрів понад норму, на які поширюється дія податку на нерухомість.

Читайте також: Договір дарування чи заповіт: у чому різниця?

До 1 липня таким громадянам повинні були надіслати повідомлення про оплату. Сплатити податок слід до 1 серпня, інакше може бути нарахований штраф у 5–10% від суми боргу, залежно від тривалості прострочення.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.