Connect with us

Юридична практика

Як відновити втрачене пенсійне посвідчення

Опубліковано

Відповідно до частини 4 статті 44 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, яким призначено пенсію, органи Пенсійного фонду України видають пенсійні посвідчення.

Якщо пенсіонер втратив документ чи його було пошкоджено, він може отримати новий. Для цього потрібно подати заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення. Зробити це можна кількома способами: звернувшись до будь-якого зручного територіального органу Пенсійного фонду України; через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) чи за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд». При особистому зверненні заповнюється відповідна заява, пред’являється паспорт та додається фото.

Читайте також: Оформлення в суборенду земельної ділянки без рішення Київради: що говорить практика?

На веб-порталі електронних послуг Фонду заява на виготовлення пенсійного посвідчення міститься в розділі «Щодо пенсійного забезпечення». З мобільного застосунку «Пенсійний фонд потрібно обрати вкладення «До ПФУ»: розділ «Комунікації до ПФУ» – «Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».

Отримати виготовлене пенсійне посвідчення можна в обраному сервісному центрі Фонду (зазначається людиною під час подання заяви).

Альтернативою паперовому пенсійному посвідченню для багатьох пенсіонерів може стати електронне відображення пенсійного посвідчення в мобільному застосунку «Дія». Воно має таку ж юридичну силу, як і традиційне пенсійне посвідчення.

Іноді виникають ситуації, коли пенсіонер з певних причин не може самостійно отримати нове паперове пенсійне посвідчення. Тоді документ можуть видати особі, яка представляє його інтереси, та повноваження якої оформлено в установленому законодавством порядку.

Читайте також: Чи можна «наздогнати» упущену вигоду кримінальним провадженням?

Довідково: порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 03.11.2017 р. № 26-1 (зі змінами).

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.