Законодавство
100 млн грн субвенції на придбання комунальної техніки
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки» від 11 серпня 2021 р. № 883, якою встановлено, що кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених п. 7 ст. 12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», спрямовуються у 2021 р. в розмірі 100 000 тис. гривень Міністерству розвитку громад та територій для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток комунальної інфраструктури, у тому числі на придбання комунальної техніки.
Читайте також: Залишки освітньої субвенції підуть на придбання обладнання для їдалень і навчальних кабінетів
Так, субвенція надається для розвитку комунальної інфраструктури, у тому числі для придбання комунальної техніки, та спрямовується комунальним підприємствам на здійснення авансового платежу за договором фінансового лізингу, дозвіл на укладення якого надано відповідним органом місцевого самоврядування та предметом якого є майно, яке визначене індивідуальними ознаками, відповідає критеріям основних засобів відповідно до законодавства та призначене для здійснення заходів благоустрою населеного пункту.
Умовами надання субвенції є:
1) спрямування субвенції для комунальних підприємств на здійснення авансового платежу за договором фінансового лізингу;
2) обсяг субвенції, що надається окремому місцевому бюджету, не повинен перевищувати 30 000 тис. гривень протягом бюджетного періоду;
3) спроможність комунальних підприємств на подальше здійснення лізингових платежів за договором фінансового лізингу за рахунок коштів місцевого бюджету.
Комунальні підприємства укладають договори фінансового лізингу з державними банками або банками, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі.
Читайте також: Збереження залишків субвенції на створення центрів культурних послуг підтримала АМУ
Клопотання для отримання субвенції та матеріали подаються до Мінрегіону виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності – військово-цивільними адміністраціями населених пунктів через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або інтегровану з ним інформаційну систему в електронній формі за наявності технічної можливості. Ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі відсутності технологічного забезпечення клопотання та матеріали подаються до Мінрегіону в паперовому вигляді.
Клопотання та матеріали приймаються протягом 30 робочих днів з дня оголошення Мінрегіону про початок прийому відповідних клопотань та матеріалів.
Розподіл субвенції між місцевими бюджетами затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету за поданням Мінрегіону.
При цьому у разі розірвання уповноваженим банком договору фінансового лізингу на підставі несплати комунальним підприємством лізингових платежів, передбачених договором фінансового лізингу, субвенція підлягає поверненню заявником до державного бюджету в повному обсязі протягом трьох місяців з моменту розірвання договору фінансового лізингу.
Нагадаємо, залишки освітньої субвенції МОН радить витратити на зарплату педагогів та матбазу.