Connect with us

Законодавство

30 днів на перевірку використання аліментів

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів» від 15 листопада 2018 р. № 1713.

Органи опіки та піклування здійснюють контроль за цільовим витрачанням аліментів шляхом проведення інспекційних відвідувань батьків або законних представників дитини, разом з яким вона проживає (одержувач аліментів).

Підставою для проведення інспекційного відвідування є заява платника аліментів подана до держадміністрації за місцем проживання одержувача аліментів або до відповідної служби у справах дітей. Для підтвердження сплати аліментів платник аліментів, разом із заявою, обов’язково має подати розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за останні 12 місяців, виданий відповідно до Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 2 квітня 2012 р. № 512/5. Якщо аліменти сплачуються за домовленістю між батьками дитини, платник аліментів надає копії інших документів, що підтверджують сплату аліментів на дитину та їх розмір.

Інспекційне відвідування проводиться впродовж 30 календарних днів з дати надходження заяви платника аліментів. Кількість посадових осіб, що проводять інспекційне відвідування, не може бути меншою ніж 2 особи.

Одержувач аліментів обов’язково інформується про проведення інспекційного відвідування рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 7 календарних днів до запланованого дня його проведення з подальшим узгодженням дати та часу візиту засобами телефонного та/або електронного зв’язку.

У разі наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють проведення інспекційного відвідування строк проведення інспекційного відвідування може бути подовжено, але не більше ніж до 45 календарних днів від дати надходження заяви про його проведення.

У ході проведення інспекційного відвідування здійснюється обстеження умов проживання дитини, звертається увага на зовнішній її вигляд, загальний стан та самопочуття, інші ознаки, що можуть свідчити про неналежний рівень задоволення її індивідуальних потреб.

Якщо під час обстеження умов проживання дитини не вдалося об’єктивно з’ясувати стан задоволення її потреб, служба у справах дітей може звернутися із запитами до закладів освіти, охорони здоров’я або соціального забезпечення, у яких дитина отримує відповідні послуги.

Одержувач аліментів може надати чеки, квитанції, довідки та інші документи для підтвердження цільового використання аліментів виключно за власним бажанням.

Висновок за результатами інспекційного відвідування повинен бути складений протягом 5 робочих днів. Його копії надсилаються платнику та одержувачу аліментів.

У разі виявлення ознак щодо нецільового витрачання коштів, платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини коштів на особистий рахунок дитини.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину
||
№ Документа: 1713
Дата прийняття: 15.11.2018
Дата набрання чинності: 01.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 102/33073
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину
||
№ Документа: 1713
Дата прийняття: 15.11.2018
Дата набрання чинності: 01.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 102/33073
Внутрішній номер документа: Немає