Connect with us

Законодавство

5 років обмеження волі за умисне знищення об’єктів культурної спадщини

Опубліковано

На розгляд Комітету Верховної ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності передано проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини в сфері охорони культурної спадщини та статті 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 22 лютого 2018 р. № 8050.

Зі 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян запропоновано збільшити максимальний штраф за незаконне проведення археологічних розкопок (з 2 до 3 років збільшити строк позбавлення волі за це  правопорушення); зі 150 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – збільшити штраф за умисне знищення об’єктів культурної спадщини (строк обмеження волі – з 3 років до 5 років).

Проектом розширено кваліфікуючі  ознаки:

  • ст. 298 КК України (Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини): умисне доведення до руйнування власником об’єкта культурної спадщини (особою, у користуванні якої він знаходиться); вчинене щодо пам’ятки, включеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  • ст. 438 КК України (Порушення законів та звичаїв війни): умисне незаконне знищення об’єкта культурної спадщини під час воєнного стану, у разі збройної агресії проти України або на окупованій території; щодо пам’ятки національного значення або пам’ятки, включеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; вчинені з метою пошуку рухомих предметів, що походять із об’єктів археологічної спадщини.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.