Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

50 000 доларів для слідчого та адвоката, інші резонансні кримінальні справи вівторка, 12 березня 2019 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 12 березня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Центральний районний суд м. Миколаєва. Обвинувачуються перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації та радник голови Миколаївської облради, які вимагали від директора товариства неправомірну вигоду в розмірі 90 000 доларів США за здійснення впливу та прийняття адміністрацією та радою позитивного рішення на користь останнього щодо надання дозволу на користування надрами.
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній заступник прокурора Київської області, заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури та громадянин у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в сумі 200 000 доларів США, зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів до неї а також у незаконному придбанні спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.
 • Фастівський міський суд Київської області. Обвинувачується Макіївський сільський голова та в.о. начальника управління Держземагенства у Білоцерківському районі, які одержали неправомірну вигоду від громадянина в розмірі 600 000 доларів США за вирішення земельних питань.
 • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачуються громадяни у пособництві іншим співучасникам злочинів: незаконного позбавлення волі людини, яке супроводжувалось заподіянням їй фізичних страждань, катування потерпілого, щоб отримати від нього певні відомості, та за інші діяння.
 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується суддя Солом’янського районного суду м. Києва, який постановляв завідомо неправосудні ухвали щодо обрання учасниками мирних акцій протестів найсуворіших запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект», ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших підприємств, які заволоділи понад 6 400 000 євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Малиновський районний суд м. Одеси. Обвинувачуються Одеський міський голова, його заступник та депутат цієї міськради, представник Valton Group LT, керівник ПП «Брокбізнесконсалт» та інші особи, які зловживаючи службовим становищем заволоділи коштами територіальної громади на суму 185 000 000 грн шляхом придбання будівлі за завідомо завищеною ціною у фіктивного підприємства.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова та головний контролер Рахункової палати України, які вивели із державної власності квартиру, придбану за державні кошти, вартістю 1 400 000 грн, якою в подальшому заволодів контролер.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова Дружківського міського суду, який за пособництва прокурора Краматорської місцевої прокуратури одержав неправомірну вигоду в розмірі 5 000 грн за непритягнення особи до адміністративної відповідальності.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується слідчий прокуратури Київської області, який діючи за попередньою змовою з адвокатом та іншими особами, одержав неправомірну вигоду від громадянина в розмірі 50 000 доларів США за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.
 • Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується заступник прокурора Кіровоградської області, який надав військовому прокурору Кіровоградського гарнізону неправомірну вигоду в розмірі 1 000 доларів ША за неподання апеляційної скарги.
 • Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду. Розгляд касаційної скарги прокурора щодо зміни призначеного покарання на більш тяжке громадянину, який брав участь у діяльності протизаконних збройних формувань шляхом надання їм відомостей щодо місць дислокації, численності та маршрутів пересування підрозділів та військової техніки ЗСУ.
 • Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду. Розгляд касаційної скарги засудженого громадянина РФ, який здійснював збір розвідувальної інформації, що становить державну таємницю, а також незаконно придбав та зберігав зброю, бойові припаси та вибухові речовини.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Законодавство

Товар з недостовірними даними вилучатимуть з продажу за два дні

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав споживачів» від 21 травня 2019 р. № 10315.

Передбачається виключити п. 2 ч. 1 ст. 39 Господарського кодексу України, відповідно до якого споживачі під час придбання, замовлення або використання товарів мають право, зокрема, на гарантований рівень споживання.

Також пропонується в абз. 1 ч. 1 ст. 15 Закону «Про захист прав споживачів» вказати, що споживач має право на одержання, зокрема, повної інформації про продукт, а не лише її певної частини.

Якщо виробник чи продавець виявить недостовірні дані про продукцію, то такий продукт необхідно буде вилучити з продажу протягом 2 робочих днів, а не за тиждень як нині (п. 6-1 ч. 1 ст. 15).

Серед інформації про продукт, пропонується вказувати дані безпосереднього місця виробництва товару (п. 12 ч. 1 ст. 15).

У новій редакції викладено абз. 5 ч. 3 ст. 15 – поруч із ціною за упаковку одного товару (наприклад пляшка молока) необхідно буде зазначати вартість такого товару за одиницю вимірювання у кілограмах чи літрах.

Читати далі

Законодавство

Правила адвокатської етики не мають поширюватися на приватне життя

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо забезпечення прав адвокатів у дисциплінарних провадженнях» від 16 травня 2019 р. № 10299.

Пропонується уточнити ч. 1 ст. 34 Закону положенням, що адвоката можна притягнути до дисциплінарної відповідальності за вчинення ним проступку лише у разі, якщо правила адвокатської етики порушені безпосередньо під час здійснення адвокатської діяльності.

За пропонованою редакцією ч. 1 ст. 41 рішення про позбавлення адвоката права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів може буде прийнято лише двома третинами голосів від загального складу дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Чинне положення  вимагає простої більшості для прийняття такого рішення.

У разі оскарження рішення у дисциплінарній справі до суду, його дія зупиняється (ч. 1 ст. 42). Нині ж оскарження не впливає на чинність прийнятого рішення.

Читати далі

Законодавство

Держрибагентство не вестиме облік виробників консервів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Державне агентство рибного господарства України» від 17 квітня 2019 р. № 406.

Серед повноважень Держрибагентства, відтепер немає обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво консервів і пресервів із водних біоресурсів, видання свідоцтв про стабільність і надводний борт судна. Також Агентство не вестиме реєстр гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об’єктів щодо їх технічної експлуатації та використання та не проводитиме атестацію педагогічних працівників закладів I рівня зі сфери управління Держрибагентства (виключено пп. пп. 9, 16, 34, 65 п. 4).

За новою редакцією пп. 37 п. 4 Держрибагентство подаватиме на затвердження Мінагрополітики форму та правила ведення списку осіб суднового екіпажу, суднового і машинного журналів на риболовних суднах, правила пожежної безпеки на суднах флоту рибної промисловості, статут служби на риболовних суднах.

Агентство замість обліку зовнішньоекономічних договорів стосовно рибогосподарської продукції проводитиме моніторинг внутрішнього і зовнішнього ринку рибної продукції та здійснюватиме державне регулювання внутрішнього ринку рибної продукції (нова редакція пп. 48 п. 4).

Пропозиції щодо призначення Урядом Голови Держрибагентства тепер надаватимуться Комісією з питань вищого корпусу державної служби. Раніше для цього вносив відповідне подання Прем’єр-Міністр України за пропозицією Міністра аграрної політики та продовольства. (зміни до п. 10).

Також Комісія надаватиме пропозиції щодо заступників Голови відповідно до внесених змін до п. 13.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.