Connect with us

Законодавство

6 етапів визнання результатів навчання на тимчасово окупованій території

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 липня 2025 р. № 871, якою визначено механізм організації та здійснення уповноваженими установами процедури визнання результатів навчання, здобутих на тимчасово окупованій території України, на рівнях професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти осіб, які проживали на тимчасово окупованій території України, із числа громадян України та осіб, які проживають в Україні або перебувають на території України на законних підставах, а саме:

– іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

– осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту;

– осіб, яким надано статус закордонного українця.

Читайте також: Механізми та статистика працевлаштування випускників вищих учбових закладів України та країн Вишеградської групи (або куди діваються випускники українських вишів)

Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що інформація з документів про освіту, що були видані на тимчасово окупованій території і не визнаються в Україні, може бути використана під час внесення інформації заявником до освітньої декларації.

Визнання результатів навчання на рівні професійної (професійно-технічної) освіти проводиться за професіями, визначеними Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 р. № 327.

Визнання результатів навчання на рівнях фахової передвищої та вищої освіти проводиться за спеціальностями, визначеними переліком галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти, затвердженим постановою від 29 квітня 2015 р. № 266.

Визнання результатів навчання на певному рівні освіти проводиться за умови, що заявник має право на здобуття певного ступеня (рівня) освіти згідно з вимогами, визначеними нормативно-правовими актами, які регламентують вступ для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти у поточному році. У разі наявності іноземного документа про освіту, що підтверджує необхідний ступінь (рівень) освіти, здобутий під час попередніх періодів навчання, заявник повинен подати оригінал документа про освіту та інформацію про його визнання в Україні.

На рівні професійної (професійно-технічної) освіти визнання результатів навчання проводять уповноважені установи, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти за відповідними робітничими професіями.

Читайте також: Належним відповідачем за позовом директора школи про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу є відповідний відділ освіти

На рівнях фахової передвищої, вищої освіти визнання результатів навчання проводять уповноважені установи, в яких акредитовані відповідні освітні (освітньо-професійні) програми за певними спеціальностями.

Перелік уповноважених установ затверджується МОН на календарний рік з числа закладів освіти, що подали заяви про готовність до проведення процедури визнання результатів навчання. МОН може відмовити закладу освіти у внесенні до переліку уповноважених установ або виключити заклад освіти з такого переліку в разі подання таким закладом недостовірної інформації або недотримання вимог законодавства під час проведення визнання результатів навчання відповідно до цього Порядку.

Інформація про уповноважені установи із зазначенням переліку ліцензованих робітничих професій та/або акредитованих освітніх (освітньо-професійних) програм фахової передвищої, вищої освіти та строк дії свідоцтва про атестацію закладу освіти та/або сертифіката про акредитацію освітніх (освітньо-професійних) програм фахової передвищої, вищої освіти вноситься до Реєстру суб’єктів освітньої діяльності Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Уповноважена установа має право приймати до розгляду заяву, якщо до завершення строку дії свідоцтва про атестацію закладу освіти та/або сертифіката про акредитацію освітніх (освітньо-професійних) програм фахової передвищої, вищої освіти залишилося не менше шести місяців.

Процедура визнання результатів навчання повинна бути завершена в межах строку дії свідоцтва про атестацію закладу освіти та/або сертифіката про акредитацію освітніх (освітньо-професійних) програм фахової передвищої, вищої освіти.

Не визнаються результати навчання із спеціальностей (професій) згідно з переліком професій, наведеним у додатку 1, та згідно з переліком спеціальностей, наведеним у додатку 2.

При цьому не визнаються результати навчання на другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому/освітньо-творчому) рівні вищої освіти, крім результатів навчання за освітніми програмами підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування.

Читайте також: Цілком виправданим є позбавлення права займатися освітньою та виховною діяльністю засудженої за колабораційну діяльність, яка під час окупації впроваджувала стандарти освіти держави-агресора

Процедура визнання результатів навчання проводиться в уповноважених установах очно (за фізичної присутності заявника). Уповноважені установи можуть проводити процедуру визнання результатів навчання дистанційно в разі забезпечення надійної автентифікації заявника з дотриманням вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та підтвердження самостійного виконання заявником комплексних кваліфікаційних завдань або контрольних заходів, визначених у п. 14 цього Порядку.

На офіційному веб-сайті (веб-сторінці) уповноваженої установи розміщується інформація про:

– надання консультативної допомоги заявникам стосовно заповнення ними освітньої декларації, контактні дані відповідальних працівників;

– правила проведення процедури визнання результатів навчання та розклад роботи уповноваженої установи.

Визнання результатів навчання складається з таких етапів:

– подання заявником заяви, освітньої декларації та інших документів (відомостей), визначених цим Порядком, до уповноваженої установи;

– проведення комісією установчої співбесіди із заявником;

– прийняття комісією рішення щодо можливості проведення оцінювання результатів навчання заявника;

– оцінювання комісією результатів навчання заявника за формами, визначеними у п. 14 цього Порядку;

– прийняття комісією рішення щодо надання рекомендацій стосовно оцінювання результатів навчання заявника, оформлення відповідного протоколу;

– затвердження керівником уповноваженої установи на підставі рекомендацій комісії наказу про визнання результатів навчання заявника.

Заява про визнання результатів навчання та копії (скан-копії або фотокопії) документів (відомостей) подаються заявником до уповноваженої установи протягом календарного року особисто або в електронній формі, зокрема електронною поштою або іншими каналами зв’язку, визначеними уповноваженою установою, із зазначенням можливого строку прибуття для проходження процедури визнання результатів навчання, для попереднього їх розгляду щодо можливості проходження відповідної процедури.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку визнання результатів навчання, здобутих на тимчасово окупованій території України, на рівнях професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти
||
№ Документа: 871
Дата прийняття: 15.07.2025
Дата набрання чинності: 19.07.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку визнання результатів навчання, здобутих на тимчасово окупованій території України, на рівнях професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти
||
№ Документа: 871
Дата прийняття: 15.07.2025
Дата набрання чинності: 19.07.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає