Connect with us

Законодавство

Адмінправопорушення щодо мобілізації пропонують передати на розгляд судів

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11272, яким запропоновано запровадити судовий розгляд справ про адміністративні правопорушення передбачені ст. 210 «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку» , 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та 211 «Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності». Наразі їх розглядають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ст. 235 КУпАП) та органи СБУ (ст. 235-2 КУпАП).

Читайте також: Нові правила мобілізації. Що передбачає ухвалений Радою закон?

Як зазначає ініціатор проекту, така зміна сприятиме формуванню більш виваженої системи стримувань і противаг у державній владі, а також зниженню: корупційних ризиків; ризиків можливої юридичної необґрунтованості винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення; ризиків можливого недотримання вимог ст. 245 КУпАП (завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення); ризиків можливого свавільного застосування дискреційних повноважень при визначенні конкретного розміру штрафу; ризиків можливого неправомірного тиску на громадян, на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, на посадових осіб юридичних осіб та громадських об’єднань тощо.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.