Connect with us

Законодавство

Атестація аварійно-рятувальної служби – після перевірки

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2023 р. № 1055, якою, зокрема унормовано проведення перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням.

Новим розділом Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 828, зокрема встановлено, що метою перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням є визначення фактичного стану готовності аварійно-рятувальної служби до реагування на надзвичайні ситуації відповідно до кодів, визначених Національним класифікатором ДК 019:2010 «Класифікатор надзвичайних ситуацій», зокрема рівня підготовки рятувальників до виконання аварійно-рятувальних робіт та їх забезпечення аварійно-рятувальним оснащенням і готовності його до застосування.

Перевірка діяльності аварійно-рятувальної служби покладається на ДСНС та її територіальні органи.

Безпосередньо перевірку діяльності аварійно-рятувальної служби проводять структурний підрозділ апарату ДСНС, до компетенції якого віднесено питання запобігання надзвичайним ситуаціям, та відповідні структурні підрозділи територіальних органів ДСНС.

За рішенням ДСНС до проведення перевірки можуть залучатися представники інших структурних підрозділів ДСНС, її територіальних органів.

Перевірка діяльності аварійно-рятувальної служби проводиться перед атестацією аварійно-рятувальної служби, яку проводить міжвідомча атестаційна комісія.

Читайте також: Уведено квартальну звітність про застосування небезпечних речовин

За результатами перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби складається акт із визначенням оцінки готовності аварійно-рятувальної служби до дій за призначенням: «готова до дій за призначенням», «обмежено готова до дій за призначенням», «не готова до дій за призначенням», який подається для ознайомлення керівництву аварійно-рятувальної служби і затверджується керівником структурного підрозділу апарату ДСНС, до компетенції якого віднесено питання запобігання надзвичайним ситуаціям (заступником керівника територіального органу ДСНС, до компетенції якого віднесено питання запобігання надзвичайним ситуаціям). Акт складається у трьох примірниках: для структурного підрозділу апарату ДСНС (територіального органу ДСНС), що проводив перевірку, для аварійно-рятувальної служби та для міжвідомчої атестаційної комісії.

Перевірка діяльності аварійно-рятувальної служби проводиться за такими напрямами:

– наявність установчих документів аварійно-рятувальної служби, а також інших документів, що регламентують її діяльність, та їх відповідність законодавству;

– комплектування рятувальниками;

– підготовка рятувальників;

– готовність аварійно-рятувальної служби до виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;

– стан готовності техніки та аварійно-рятувального оснащення аварійно-рятувальної служби;

– проведення аварійно-рятувальною службою робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та захисту від них населення і територій.

У разі отримання аварійно-рятувальною службою під час перевірки оцінки «не готова до дій за призначенням» така аварійно-рятувальна служба до атестації не допускається.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників
||
№ Документа: 1055
Дата прийняття: 06.10.2023
Дата набрання чинності: 13.10.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.