Законодавство
Азоноруйнівні речовини заборонено і водночас дозволено виробляти за новим законом
На Урядовому порталі повідомляється про схвалення Верховною Радою України у першому читанні законопроекту «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази» від 14 вересня 2018 р. № 9082.
Дія Закону поширюється на:
- операторів контрольованих речовин – ФОП та юридичних осіб, які провадять діяльність з виробництва, поводження з контрольованими речовинами (далі – речовини), пов’язану зі зберіганням, імпортом/експортом, розміщенням на ринку, використанням речовин або товарів, що їх містять;
- суб’єктів господарювання, що володіють та/або використовують стаціонарне обладнання або системи кондиціонування повітря та теплових насосів, протипожежного захисту, тощо (далі – системи), які містять фторовані парникові гази (далі – гази);
- фізичних осіб, які претендують на отримання свідоцтва щодо виконання робіт із встановлення, обслуговування систем, рекуперації, знешкодження речовин, тощо.
Контрольованими речовинами визнаватимуться озоноруйнівні речовини та/або фторовані парникові гази.
Державне управління у сфері регулювання контрольованих речовин здійснюватиметься урядом та кількома центральними органами виконавчої влади (Мінекології, Держекоінспекція, тощо).
Законом уводиться Єдиний державний реєстр операторів контрольованих речовин, який міститиме дані про заплановані/здійснювані певним суб’єктом види діяльності з речовинами, про наявність у штаті юридичної особи не менше 2 осіб, які отримали свідоцтва на поводження з речовинами, тощо.
Свідоцтва матимуться строк дії у 3 роки.
Цікаво, що статтею 6 Закону виробництво контрольованих речовин в Україні забороняється, тоді як пунктом 3 ч. 1 ст. 1 визначено, що виробник контрольованих речовин – фізична особа — підприємець або юридична особа, що здійснює виробництво контрольованих речовин на території України.
Як же виробник може виробляти те, що забороняється?
Товари та обладнання, в яких містяться або використовуються контрольовані речовини, можуть розміщуватися на ринку, імпортуватися або ж експортуватися лише за наявності маркування з відомостями про вміст речовин, їх промислове найменування, фактичну або розрахункову кількість у товарі, посилання на присутність речовини в герметичному обладнанні.
You must be logged in to post a comment Login