Connect with us

Законодавство

Банки повідомлятимуть НБУ про рішення, прийняті зборами учасників, в е-формі

Постановою від 16 вересня 2023 р. № 116 внесено зміни до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду, якими зокрема, передбачено обов’язок банків повідомляти Національний банк про проведення зборів учасників/засідань колегіальних органів банку та про прийняті ними рішення шляхом надсилання:

– листа з інформацією в електронній формі – протягом двох робочих днів із дня, наступного за днем проведення зборів учасників/засідань колегіальних органів банку та/або прийняття ними рішень;

– протоколу зборів учасників/засідань колегіальних органів банку із супровідним листом в електронній формі – наступного робочого дня за днем складення/формування протоколу.

Читайте також: Оподаткування «надприбуткової» банківської системи: чи все добре з цим законопроектом?

Таке інформування, ураховуючи норми ст. 67 Закону України «Про банки і банківську діяльність», стосується виключно надання повідомлень про проведення зборів/засідань та про прийняті рішення на зборах учасників/засіданнях органів управління та комітетів банку, обов’язкове утворення яких передбачено у цьому законі.

«З Положення також виключено норми стосовно проведення камеральних перевірок, ураховуючи, що для всіх банків призначено уповноважених службовців Національного банку для здійснення нагляду, що сприятиме вчасному реагуванню на можливі негативні тенденції в діяльності банків та підвищенню ефективності ризик-орієнтованого банківського нагляду», – пояснили в Національному банку.

Постанова набирає чинності з 1 листопада 2023 р.

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.